Notowania

izrael
23.03.2010 19:46

Netanjahu: Nie przerwiemy budowy osiedli

Premier Izraela ostrzega, że jego kraj przerwie rozmowy pokojowe z Palestyną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Remy Steinegger/World Economic Forum (CC BY SA 3.0))

Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył, że rozmowy zostaną wstrzymane, jeśli Palestyńczycy nie zrezygnują z żądania pełnego wstrzymania rozbudowy izraelskich osiedli na terenach okupowanych.

Przebywający z wizytą w USA Netanjahu, na kilka godzin przez spotkaniem z prezydentem Barackiem Obamą, rozmawiał na Kapitolu z przedstawicielami Demokratów i Republikanów.

_ - Nie możemy wpędzić się w pułapkę nielogicznych i nieracjonalnych żądań.To może zatrzymać negocjacje na kolejny rok _ - mówił Netanjahu.

Palestyńczycy wycofali się z negocjacji, które miały być prowadzone za pośrednictwem USA, kiedy Izrael ogłosił, że zamierza wybudować 1600 nowych domów we Wschodniej Jerozolimie. Rozmowy bezpośrednie zawieszono w grudniu 2008 roku po izraelskiej interwencji w Gazie. Palestyńczycy chcieliby, aby Wschodnia Jerozolima stała się stolicą ich przyszłego państwa.

Plany rozbudowy osiedli wywołały też poważne spięcie dyplomatyczne w relacjach amerykańsko-izraelskich, ponieważ ogłoszono je w trakcie wizyty w Izraelu wiceprezydenta USA Joe Bidena.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: izrael, palestyna, osiedla, budowa, netanjahu, premier, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz