Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Netanjahu: Nie przerwiemy budowy osiedli

0
Podziel się:

Premier Izraela ostrzega, że jego kraj przerwie rozmowy pokojowe z Palestyną.

Netanjahu: Nie przerwiemy budowy osiedli
(Remy Steinegger/World Economic Forum (CC BY SA 3.0))
bFewuAkB

Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył, że rozmowy zostaną wstrzymane, jeśli Palestyńczycy nie zrezygnują z żądania pełnego wstrzymania rozbudowy izraelskich osiedli na terenach okupowanych.

Przebywający z wizytą w USA Netanjahu, na kilka godzin przez spotkaniem z prezydentem Barackiem Obamą, rozmawiał na Kapitolu z przedstawicielami Demokratów i Republikanów.

_ - Nie możemy wpędzić się w pułapkę nielogicznych i nieracjonalnych żądań.To może zatrzymać negocjacje na kolejny rok _ - mówił Netanjahu.

bFewuAkD

Palestyńczycy wycofali się z negocjacji, które miały być prowadzone za pośrednictwem USA, kiedy Izrael ogłosił, że zamierza wybudować 1600 nowych domów we Wschodniej Jerozolimie. Rozmowy bezpośrednie zawieszono w grudniu 2008 roku po izraelskiej interwencji w Gazie. Palestyńczycy chcieliby, aby Wschodnia Jerozolima stała się stolicą ich przyszłego państwa.

Plany rozbudowy osiedli wywołały też poważne spięcie dyplomatyczne w relacjach amerykańsko-izraelskich, ponieważ ogłoszono je w trakcie wizyty w Izraelu wiceprezydenta USA Joe Bidena.

ZOBACZ TAKŻE:

bFewuAle
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)