Notowania

silvio berlusconi
15.02.2011 17:32

"Nie ma powodu, by Berlusconi ustąpił"

We Włoszech obowiązuje domniemanie niewinności, podkreśla minister Angelino Alfano.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Minister sprawiedliwości Włoch Angelino Alfano powiedział, że nie ma potrzeby, by premier Silvio Berlusconi, który 6 kwietnia stanie przed sądem, podawał się do dymisji. Jego również,* przypomniał, dotyczy zasada domniemania niewinności.*

Sędzia przychylił się do wniosku prokuratury w Mediolanie o natychmiastowe osądzenie szefa rządu w sprawie prostytucji nieletnich i nadużycia urzędu.

Minister Alfano z partii Berlusconiego Lud Wolności pytany przez dziennikarzy o to, czy premier może ustąpić, odparł, pytając: _ - A domniemanie niewinności? _. _ A więc czy wszyscy podejrzani są winni i wszyscy muszą zrobić krok wstecz? _ - zastanawiał się szef resortu sprawiedliwości.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t113223.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/berlusconiego;za;bunga;bunga;beda;sadzic;kobiety,40,0,771880.html) Berlusconiego za "bunga bunga" będą sądzić kobiety
Alfano podkreślił, że Berlusconi ma _ silny mandat przyznany mu przez Włochów _. - _ Mandat ten nie jest okazjonalny, został ponowiony co najmniej trzykrotnie; wygrał wybory parlamentarne, do Parlamentu Europejskiego i samorządowe _ - zauważył minister.

Przy uwzględnieniu obu zarzutów postawionych premierowi grozi mu kara od pół roku do 12 lat więzienia. W składzie sędziowskim, przed którym stanie Berlusconi, będą same kobiety.

Dochodzenie wszczęte przez prokuraturę w Mediolanie dotyczyło zarzutu przypadków prostytucji, także z udziałem nieletniej, głównej bohaterki skandalu, znanej jako Ruby, podczas przyjęć organizowanych w prywatnej rezydencji szefa rządu.

Drugi element tego śledztwa to nadużycie urzędu, za jakie prokuratorzy uważają interwencję premiera na posterunku policji, w wyniku której Ruby, córka marokańskich imigrantów, została zwolniona. Trafiła tam w związku z podejrzeniem o kradzież. Na posterunek zadzwoniono w imieniu premiera, prosząc policjantów, aby zwolnili Ruby, ponieważ jest krewną prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka.

Nie ma jeszcze żadnego komentarza do decyzji ze strony premiera i jego obrony.Politycy jego partii wyrażają opinię, że w sytuacji, w jakiej ich zdaniem wymiar sprawiedliwości prowadzi walkę polityczną, konieczna jest interwencja prezydenta kraju Giorgio Napolitano.Centrolewicowa opozycyjna Partia Demokratyczna zaapelowała do premiera, by podał się do dymisji i bronił się w sądzie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/t129088.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/berlusconi;nigdy;nie;placilem;za;seks,211,0,754643.html) Berlusconi: nigdy nie płaciłem za seks Premier Włoch nie przyznaje się do stosunku z nieletnią prostytutką i oskarża sędziów o prześladowanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/73/t113225.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/berlusconi;odpowie;za;bunga;bunga;z;nieletnia,1,0,753409.html) Berlusconi odpowie za bunga bunga z nieletnią Sąd zbada udział nieletniej córki imigrantów z Maroka, w przyjęciach w rezydencji premiera.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t115312.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wloscy;anarchisci;wyslali;wybuchowa;paczke;berlusconiemu,22,0,704022.html) Włoscy anarchiści wysłali wybuchową paczkę Berlusconiemu? Takie podejrzenia ma włoskie MSW.
Tagi: silvio berlusconi, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz