Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
papież
05.04.2013 14:24

Niemcy wolą Franciszka niż Benedykta XVI

Niemieccy katolicy mają też nadzieję, że nowy papież będzie w stanie wprowadzić zmiany w Kościele.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/CLAUDIO PERI)

Większość Niemców jest bardziej zadowolona z papieża Franciszka, wybranego podczas konklawe zaledwie miesiąc temu, niż z Benedykta XVI, który w lutym podał się do dymisji - wynika z sondażu przeprowadzonego dla publicznej niemieckiej telewizji ARD.

Bardziej zadowolonych z dotychczasowego postępowania pochodzącego z Argentyny papieża niż ze swojego rodaka jest 55 proc. ankietowanych. Tendencja ta jest jeszcze bardziej widoczna wśród niemieckich katolików, gdyż w grupie tej nowego papieża woli 58 proc. ankietowanych.

Jedynie 8 proc. badanych uważa, że Benedykt XVI lepiej od Franciszka wykonywał obowiązki głowy Kościoła katolickiego; wśród katolików odsetek ten wynosi 11 proc. Pozostali ankietowani nie chcieli lub nie potrafili zająć stanowiska w tej sprawie.

Niemieccy katolicy mają też nadzieję, że nowy papież będzie w stanie wprowadzić zmiany w Kościele: 29 proc. z nich liczy na duże lub bardzo duże zmiany, 55 proc. uważa, że będą one nieznaczne. Żadnych zmian nie spodziewa się 14 proc.

Badanie socjologiczne przeprowadzono 2-3 kwietnia. Wyniki sondażu opublikowano w czwartek wieczorem.

Czytaj więcej w Money.pl
Historyczne spotkanie! Dwaj papieże razem Po wspólnej modlitwie i rozmowie Franciszek i Benedykt XVI zjedli razem obiad, w którym uczestniczyli też papiescy sekretarze.
Tego jeszcze nie było. Papież z papieżem Jeszcze nigdy w dziejach Kościoła katolickiego panujący papież nie rozmawiał ze swoim poprzednikiem.
Papież mówił o nienawiści, zemście i miłości Papież Franciszek wyraził pragnienie, by tajemnica i siła zmartwychwstania Chrystusa przywróciły ufność i nadzieję.
Tagi: papież, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz