Notowania

wiadmomości
13.11.2012 18:29

Niemcy: Zbankrutował dziennik "Frankfurter Rundschau"

Jedną z głównych przyczyn tych kłopotów jest załamanie się wpływów z reklam. Nakład dziennika spadł ze 190 tys. egzemplarzy w 2001 r. do 118 tys. obecnie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Założony w 1945 r. niemiecki dziennik lewicowo-liberalny _ Frankfurter Rundschau _ ogłosił upadłość. Jak poinformował dzisiaj wydawca gazety, ze względu na ogromne straty nie widać perspektyw dla dalszego jej funkcjonowania.

Właścicielami dziennika są dom medialny M. DuMont Schauberg (MDS) z Kolonii oraz należący do Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) holding medialny DDVG. We wspólnym komunikacie prasowym spółki te poinformowały, że dłużej nie są w stanie wyobrazić sobie trwałego finansowania wysokich strat, jakie od lat przynosi gazeta.

Tylko w 2012 r. straty wyniosły 16 mln euro - informuje agencja dpa. Jedną z głównych przyczyn tych kłopotów jest załamanie się wpływów z reklam. Nakład dziennika spadł ze 190 tys. egzemplarzy w 2001 r. do 118 tys. obecnie.

Redakcja _ Frankfurter Rundschau _ zatrudnia 487 osób. Zagwarantowano im wypłatę pensji do końca stycznia 2013 r.

Czytaj więcej w Money.pl
Witali Merkel swastykami. W prasie huczy W niemieckiej prasie nie brakuje komentarzy na temat wczorajszych protestów, do jakich doszło w Atenach w związku z wizytą w Grecji Angeli Merkel.
Sejm jest przeciw. Prawo prasowe bez zmian? PSL już twierdzi na przykład, że złoży swój własny projekt w tej sprawie.
Obywatele krajów z wolną prasą szczęśliwsi _ Droga do szczęścia nie jest prosta. Obejmuje wiele różnych wpływów i wzajemnych powiązań. _
Tagi: wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz