Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nigeria
08.05.2013 07:06

Nigeria: 42 zabitych podczas ataku na więzienie w Bama

Wojskowy rzecznik Sagir Musa poinformował, że zginęło 22 policjantów, 14 strażników więziennych, dwóch żołnierzy i czterech cywilów, natomiast straty własne rebeliantów wyniosły 13 zabitych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris Images/East News)

*Uzbrojeni w karabiny maszynowe napastnicy, należący najprawdopodobniej do islamistycznego ugrupowania Boko Haram, zaatakowali wczoraj miasto Bama na północnym wschodzie Nigerii, zabijając 42 osoby - poinformowały nigeryjskie władze wojskowe. *

Według nich, około 200 rebeliantów wjechało do miasta autobusami i półciężarówkami, podejmując najpierw skoordynowany atak na wojskowe koszary i komisariat policji, a następnie opanowując więzienie, z którego uwolnili 105 osadzonych.

Wojskowy rzecznik Sagir Musa poinformował, że zginęło 22 policjantów, 14 strażników więziennych, dwóch żołnierzy i czterech cywilów, natomiast straty własne rebeliantów wyniosły 13 zabitych. Niektórzy z napastników byli ubrani w mundury wojskowe - dodał rzecznik. W trakcie trwającego pięć godzin ataku podpalono komisariat policji, koszary i budynki administracji państwowej.

Bama, położone na odludziu niewielkie miasto, znajduje się w stanie Borno, będącym ostoją Boko Haram i terenem, gdzie jego zbrojna działalność przybrała największe rozmiary.

Boko Haram i podobne jej ideologicznie organizacje - jak powiązany z Al-Kaidą Ansaru - oraz zwykłe bandy kryminalne stanowią główne zagrożenie dla wewnętrznej stabilności zasobnej w ropę naftową Nigerii. Jej ludność niemal po połowie dzieli się na chrześcijan i muzułmanów.

Boko Haram od 2009 roku prowadzi zbrojną walkę o przekształcenie Nigerii lub przynajmniej części jej terytorium w państwo islamskie, co kosztowało dotąd życie ponad 3 tys. ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Krwawy atak na dom wicegubernatora Napastnicy użyli broni automatycznej i maczet.
Krawy atak na ostatni bastion sił Asada Co najmniej 34 członków syryjskich sił reżimowych zginęło w szturmie rebeliantów w prowincji Aleppo.
Krwawy atak na konwój tureckiej armii Kurdyjscy separatyści zaatakowali w prowincji Hakkari na południowym wschodzie Turcji. Zginęło 16 rebeliantów i pięciu żołnierzy.
Tagi: nigeria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz