Notowania

nagroda nobla
06.10.2010 12:32

Nobel z chemii przyznany. Suzuki wśród laureatów

Zdobywcami tegorocznej nagrody są Richard F. Heck, Ei-ichi Negishi i Akira Suzuki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Laureatami tegorocznej nagrody są Richard F. Heck, Ei-ichi Negishi i Akira Suzuki.

Naukowcy zostali docenienie za stworzenie nowych metod łączenia atomów węgla. Pozwala to tworzyć skomplikowane cząsteczki organiczne, które imitują te występujące w naturze.

Trzej laureaci podzielą między siebie nagrodę w wysokości 10 mln koron szwedzkich.

Richard F. Heck to Amerykanin. Urodził się w 1931 roku w Springfield. Pracował na University of California w Los Angeles. Dziś to emerytowany profesor University of Delaware w Newark.

Urodzony w 1935 roku Japończyk Ei-ichi Negishi pracował m.in. na University of Pennsylvania w Filadelfii. Z kolei jego rodak Akira Suzuki to emerytowany profesor Uniwersytetu Hokkaido.

_ _

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/34/t112418.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/nobel;z;fizyki;przyznany;za;dwuwymiarowy;grafen,83,0,686931.html) Nobel z fizyki przyznany. Za _ dwuwymiarowy _ grafen To jedna z form węgla, o grubości zaledwie jednego atomu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/3/t75267.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nobel;z;medycyny;przyznany;dla;ojca;in;vitro,201,0,686281.html) Nobel z medycyny przyznany. Dla ojca _ in vitro _ Tegorocznym zdobywcą nagrody jest Brytyjczyk Robert G. Edwards.

_ _

Tagi: nagroda nobla, nobel, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz