Notowania

wybory w usa
09.10.2012 09:39

Notowania Romney'a idą w górę

Po ubiegłotygodniowej debacie telewizyjnej notowania Mitta Romneya idą w górę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Po ubiegłotygodniowej debacie telewizyjnej notowania Mitta Romneya idą w górę. W jednym z sondaży kandydat republikanów wyraźnie wyprzedza obecnego prezydenta USA. Obama pozostaje jednak nadal faworytem listopadowych wyborów.

Opublikowany wczoraj sondaż Pew Research Center przyniósł złe wiadomości dla Baracka Obamy. W badaniu tego ośrodka Mitt Romney wyprzedził obecnego prezydenta USA o 4 punkty procentowe. Wynik ten sugeruje gwałtowny zwrot preferencji Amerykanów bo w poprzednim sondażu to Obama wyprzedzał kandydata republikanów aż o 8 procent. Sondaże innych ośrodków również pokazują wyrównanie walki o Biały Dom, choć w większości z nich nadal na prowadzeniu jest Barack Obama.

Na internetowej giełdzie bukmacherskiej Intrade, która przyjmuje zakłady wyborcze, gracze nadal za faworyta uważają Baracka Obamę. Jego szanse na zwycięstwo wynoszą niemal 2/3 podczas gdy szanse Mitta Romneya oceniane są na 1/3. Znany analityk dziennika New York Times Nate Silver szacuje prawdopodobieństwo wygranej Obamy na niemal 75 proc. ale w ostatnim tygodniu spadło ono o 10 punktów.

Czytaj więcej o wyborach w USA
Sensacyjny sondaż wyborczy w USA Sztab wyborczy Obamy zapowiada, że wyciągnął wnioski z porażki i w następnych debatach prezydent ma być bardziej przekonujący.
67,2 mln widzów. Co wszyscy oglądali? Oglądalność debaty kandydatów na urząd prezydenta była rekordowa.
Europa popiera Obamę. Oto wyniki sondażu Gdyby Europejczycy mogli głosować w amerykańskich wyborach, 75 procent mieszkańców krajów UE poparłoby Obamę.
Tagi: wybory w usa, romney, obama, sondaż, debata, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz