Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowak w dwóch rolach oburzył opozycję

0
Podziel się

PiS krytycznie ocenia łączenie funkcji prezydenckiego ministra i szefa PO na Pomorzu.

Nowak w dwóch rolach oburzył opozycję
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEirhcdh

*Opozycja krytycznie ocenia zadeklarowane przez Sławomira Nowaka łączenie funkcji prezydenckiego ministra i szefa Platformy na Pomorzu. *

Były szef kampanii prezydenckiej Bronisława Komorowskiego uważa, że wypełnianie tych obowiązków w żaden sposób nie stoi ze sobą w sprzeczności. _ - Można te dwie rzeczy rozdzielać spokojnie _ - podkreśla Nowak.

Jednak szef klubu PiS Mariusz Błaszczak odpowiada, że Kancelaria Prezydenta powinna być odsunięta od bieżącej polityki i ta reguła powinna dotyczyć również Nowaka. Jego zdaniem prezydent powinien wziąć pod uwagę fakt, że Nowak udzielił poparcia prezydentowi Sopotu Jackowi Karnowskiemu, na którym ciążą zarzuty prokuratorskie.

bEirhcdj

POSŁUCHAJ POSŁA PiS:

Niechętnie sprawę komentuje rzecznik klubu PO Andrzej Halicki. Jego zdaniem jest to kwestia wewnętrznych uzgodnień pomiędzy prezydentem, a Sławomirem Nowakiem.

POSŁUCHAJ POSŁA PO:

Z kolei wiceprzewodnicząca klubu PO Małgorzata Kidawa-Błońska przypomina, że Kancelaria Lecha Kaczyńskiego była bardzo upolityczniona i wówczas ten fakt nie był tak ostro krytykowany. Poza tym - jej zdaniem - najważniejsze jest zachowanie proporcji w doborze najbliższego otoczenia.

Kilka dni temu Sławomir Nowak przyjął propozycję Bronisława Komorowskiego, aby objąć funkcję ministra w Kancelarii. Będzie on odpowiedzialny za kontakty prezydenta z rządem i parlamentem.

bEirhcdK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)