Notowania

Nowy spot MSZ. Gwiazdy promują Polskę

Mówią o tym, z czym kojarzy się im nasz kraj.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gdcgraphics/CC/Flickr)

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaprezentowało spot promujący Polskę. O tym, z czym kojarzy się nasz kraj, mówią w nim gwiazdy światowego formatu.

W kilkunastominutowym spocie wypowiada się m.in. Natalie Portman. [na zdjęciu] Aktorka mówi o swoich polskich korzeniach. John Cleese wspomina mecz Anglia-Polska z 1973 roku, kiedy to nasza reprezentacja dzięki remisowi wyeliminowała faworyzowanych wyspiarzy z gry o mundial w RFN.

Aktor Robert Duvall przypomina zasługi polskiej husarii w zatrzymaniu wojsk tureckich pod Wiedniem. Pojawia się też przemówienie Winstona Churchilla, który mówi o zasługach polskich lotników z czasu Bitwy o Anglię.

ZOBACZ NOWY SPOT PROMUJĄCY POLSKĘ:

Robert Redford mówi o szacunku dla Polski za zasługi w walce o wolność i Lechu Wałęsie. - _ Mam wielki podziw dla Polaków za to, jak zmienili swoje życie _ - mówi aktor. Z kolei Russell Crowe wspomina swoje wizyty w naszym kraju. Mówi o Poznaniu, jako o mieście pięknych parków.

Świat muzyki reprezentują m.in. Enya - która mówi o miłości do muzyki Chopina , Zucchero i wokalista Deep Purple Ian Gillan.

W tle wypowiedzi gwiazd pojawiają się zdjęcia z polskich miast i krajobrazów. Są też filmowe impresje pokazujące szarżę husarii i zdjęcia z czasów II Wojny Światowej.

Czytaj więcej o promocji Polski
[ ( http://www.iwoman.pl/i/art/130/t152962.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/naluzie/inews/russell;crowe;i;robert;redford;zareklamuja;polske,47,0,878127.html) Russell Crowe i Robert Redford zareklamują Polskę? Ministerstwo Spraw Zagranicznych chce zaangażować sławy światowego kina do promocji naszego kraju w filmie _ Polska Tak _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/t82361.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/beda;promowac;polske;w;davos;bankietujac,71,0,761159.html) Będą promować Polskę w Davos, bankietując Na imprezie organizowanej przez prezesa GPW, będą brylować prezydent i minister finansów.
Tagi: promocja polski, tom hanks, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz