Notowania

obama
02.11.2008 10:46

Obama ma 6 punktów proc. przewagi nad McCainem

Poparcie dla Obamy deklaruje 50 proc. respondentów dla jego rywala - 44 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Na dwa dni przed wyborami prezydenckimi w USA (4 listopada), demokratyczny kandydat na prezydenta Barack Obama ma przewagę sześciu punktów procentowych nad swym republikańskim rywalem Johnem McCainem - wynika z niedzielnego sondażu Reuters/C-SPAN/Zogby.

Poparcie dla Obamy zadeklarowało 50 procent respondentów ankiety; dla jego rywala - 44 procent. Margines błędu sondażu określono na 2,9 punktu procentowego.

W sobotnim sondażu przewaga Obamy wynosiła 5 pkt. procentowych.

*Obama zwraca datek wyborczy od ciotki-nielegalnej imigrantki *

Sztab Baracka Obamy poinformował w sobotę, że zwróci donację w wysokości 265 dolarów wpłaconą na rzecz jego kampanii prezydenckiej przez jego ciotkę z Kenii mieszkającą w Bostonie.

Kierownictwo kampanii Obamy jako powód zwrotu podało fakt, że prawo zakazuje kandydatom przyjmowania datków wyborczych od cudzoziemców. Ciotka Obamy, pani Zeituni Onyango, przebywa w Stanach Zjednoczonych nielegalnie - nie wyjechała mimo otrzymania w 2004 roku nakazu opuszczenia USA. Władze odrzuciły jej wniosek o azyl polityczny.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Maleje przewaga Obamy nad McCainem ]( http://news.money.pl/artykul/maleje;przewaga;obamy;nad;mccainem,203,0,382411.html )
* [ McCain ostrzega: Obama to chirurg, który nigdy nie operował ]( http://news.money.pl/artykul/mccain;ostrzega;obama;to;chirurg;ktory;nigdy;nie;operowal,67,0,381763.html )
* [ McCain wciąż wierzy. Sondaże ani drgną ]( http://news.money.pl/artykul/mccain;wciaz;wierzy;sondaze;ani;drgna,186,0,380090.html )
* [ Coraz więcej Republikanów popiera Obamę ]( http://news.money.pl/artykul/coraz;wiecej;republikanow;popiera;obame,203,0,379851.html )
* [ McCain: Prezydentura Obamy będzie groźna dla USA ]( http://news.money.pl/artykul/mccain;prezydentura;obamy;bedzie;grozna;dla;usa,175,0,379567.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

56-letnia Onyango jest przyrodnią siostrą nie żyjącego od 25 lat ojca Obamy. W swej książce _ Dreams From My Father _ kandydat na prezydenta wspomina o niej jako o _ cioci Zeituni _. Obama odwiedził ją w Kenii z żoną i na ich zaproszenie Onyango przybyła na kilka lat do Chicago, po czym wróciła do kraju. Potem przyjechała do USA ponownie i osiedliła się w Bostonie. Mieszka w bloku w ubogiej dzielnicy murzyńskiej.

Sztab kampanii twierdzi, że Obama nie pozostaje z panią Onyango w bliskich stosunkach. Jego główny strateg David Axelrod zasugerował, że przeciek na jej temat z federalnego biura ds. migracji i służb celnych ma podtekst polityczny.

_ - Społeczeństwo amerykańskie jest dosyć wrażliwe i myślę, że podejrzliwie traktuje rzeczy podrzucane na trzy dni przed wyborami _ - powiedział doradca Obamy.

ZWYCIĘSTWo, którego z kandydatów będzie
korzystniejsze dla polski?

PODYSKUTUJ O TYM NA FORUM.

Tagi: obama, wybory, mccain, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz