Notowania

Przejdź na
szpiegostwo
02.11.2013 18:53

Obietnice Waszyngtonu w sprawie podsłuchów

Niemiecki rząd poinformował, że amerykańskie służby mogły włamać się do telefonu komórkowego Angeli Merkel.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Stany Zjednoczone i Niemcy podpiszą wkrótce porozumienie, w którym zobowiążą się do rezygnacji z wzajemnego inwigilowania - poinformował niemiecki Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung, który ukaże się w niedzielę.

Według _ FAS _, który cytuje źródła zbliżone do niemieckiego rządu, delegacja z udziałem doradców kanclerz Niemiec Angeli Merkel oraz wysocy rangą przedstawiciele USA porozumieli się w sprawie stosownej umowy; ma ona być zawarta na początku przyszłego roku.

W środę doradca niemieckiej kanclerz ds. polityki zagranicznej Christoph Heusgen i Guenter Heiss, koordynator służb wywiadowczych w urzędzie kanclerskim, rozmawiali w Białym Domu m.in. z doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego Susan Rice oraz dyrektorem służb wywiadowczych Jamesem Clapperem.

Natomiast w poniedziałek w Waszyngtonie z przedstawicielami strony amerykańskiej mają rozmawiać szef Niemieckiego Wywiadu Zagranicznego BND Gerhard Schindler oraz szef Urzędu Ochrony Konstytucji BfV Hans-Georg Maassen - napisał _ FAS _.

Niemiecki rząd poinformował 23 października, że amerykańskie służby mogły włamać się do telefonu komórkowego Angeli Merkel. Szefowa rządu w rozmowie telefonicznej z prezydentem Barackiem Obamą poprosiła o wyjaśnienie zarzutów. Jak twierdzą media, telefon Merkel mógł być kontrolowany od 2002 roku.

Informacje o inwigilowaniu Merkel przez amerykańskie służby bardzo zbulwersowały zarówno niemiecką opinię publiczną, jak i polityków wszystkich reprezentowanych w parlamencie partii.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: szpiegostwo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz