Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obława w Londynie po wczorajszej zbrodni

0
Podziel się:

Brytyjska policja poinformowała o zatrzymaniu dwóch osób podejrzanych o współudział w brutalnym zabójstwie brytyjskiego żołnierza.

Obława w Londynie po wczorajszej zbrodni
(PAP/EPA.)

Brytyjska policja poinformowała o zatrzymaniu dwóch osób podejrzanych o współudział w brutalnym zabójstwie brytyjskiego żołnierza, dokonanym przez dwóch sprawców w środę w Londynie. W stolicy rozmieszczono 1200 dodatkowych policjantów.

Scotland Yard podał, że funkcjonariusze oddziałów antyterrorystycznych zatrzymali mężczyznę i kobietę w wieku 29 lat pod zarzutem udziału w zmowie mającej na celu popełnienie zabójstwa. Oboje przebywają w areszcie; zostali już przesłuchani.

W czwartek wieczorem policja podała, że rozmieściła w Londynie 1200 funkcjonariuszy _ w kluczowych miejscach takich jak miejsca kultu religijnego, środki transportu publicznego oraz obszary o natężonych ruchu ulicznym _. Jak podkreślono, ma to na na celu _ uspokojenie mieszkańców _.

Również w czwartek brytyjskie ministerstwo obrony podało, że ofiara zabójstwa to 25-letni Lee Rigby, żołnierz drugiego batalionu Królewskiego Pułku Piechoty. Do wojska zaciągnął się w 2006 roku, służył m.in. w Afganistanie i na Cyprze, a ostatnio pracował w służbach werbunkowych. Pozostawił dwuletnie dziecko.

Do brutalnego morderstwa doszło w środę. Dwaj mężczyźni potrącili samochodem żołnierza, który szedł ulicą niedaleko koszar artylerii w Woolwich we wschodnim Londynie. Następnie brutalnie zabili go rzeźniczym tasakiem i nożem. Zabójcy, którzy według świadków mieli wznieść okrzyk _ Allahu akbar _ (Bóg jest wielki), pozwalali się filmować przez przechodniów telefonami komórkowymi.

Jeden ze sprawców został zidentyfikowany jako 28-letni Michael Adebolajo, urodzony w Wielkiej Brytanii w chrześcijańskiej rodzinie pochodzącej z Nigerii. Miał przejść na islam w 2003 r. po zakończeniu nauki w college'u.

Czytaj więcej w Money.pl
Wariaci z wytrzeszczem? W brytyjskiej partii Szeregowych działaczy brytyjskiej Partii Konserwatywnej oburzyły doniesienia o pogardliwym stosunku jaki żywi do nich współprzewodniczący partii.
Prawa ręka Osamy stawia warunki Londynowi Rząd w Londynie od 12 lat zabiega o deportowanie Katady do Jordanii.
Sąd: ma krew na rękach. 10 lat więzienia dla... Brytyjska policja ustaliła, że tylko na sprzedaży tych fałszywych wykrywaczy do Iraku McCormick zarobił ponad 40 milionów USD. Klientami oszusta była też ONZ.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)