Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obmawianie innych i plotkowanie zabija

0
Podziel się:

Tak uważa papież Franciszek, który przestrzegł przed tymi grzechami pracowników Watykanu podczas specjalnej mszy.

Obmawianie innych i plotkowanie zabija
(CPP / Polaris/East News)
bEDCqQOd

Tak uważa papież Franciszek, który przestrzegł przed tymi grzechami pracowników Watykanu podczas specjalnej mszy w Domu świętej Marty. Była to pierwsza poranna msza dla grup pracowników Watykanu po wakacyjnej przerwie.

_ - Ci, którzy we wspólnocie obmawiają braci, członków tej społeczności, chcą ich zabić _ - oświadczył Franciszek w improwizowanym jak zawsze kazaniu.

Nawiązując do opisanego w Ewangelii spotkania Jezusa z mieszkańcami Nazaretu papież podkreślił, że po początkowym podziwie dla niego popadają oni w zawiść i zazdrość. Ale, jak ocenił, to nie jest tylko historia sprzed dwóch tysięcy lat.

bEDCqQOf

_ - To dzieje się też każdego dnia w naszym sercu, w naszych wspólnotach. Kiedy w jakiejś społeczności pojawia się ktoś nowy, mówi się o nim dobrze pierwszego dnia, w drugim już niezbyt, a trzeciego dnia zaczyna się plotkować i obdzierać go ze skóry _ - stwierdził Franciszek. _ Ten, kto nienawidzi w sercu swego brata to zabójca _ - dodał.

Papież zwrócił uwagę na to, że wszyscy są przyzwyczajeni do plotek, do obmawiania innych. _ - Ale jakże często nasze wspólnoty, także nasza rodzina stają się piekłem, gdzie praktykuje się to przestępstwo, zabijanie brata czy siostry językiem _ - powiedział Franciszek. Wyraził opinię, że wspólnoty i rodziny są niszczone przez zawiść.

W tych dniach - jak przypomniał papież - dużo mówi się na świecie o pokoju. - _ Widzimy ofiary oręża, ale trzeba też myśleć o naszej codziennej broni, o języku, o obmawianiu, o plotkowaniu _ - podkreślił.

Franciszek wskazał, że tam gdzie jest Bóg, nie ma zawiści, zbrodni, nienawiści i zazdrości, lecz jest braterstwo. Papież zaapelował: _ Nigdy nie zabijaj bliźniego swoim językiem _.

bEDCqQOl
Czytaj więcej w Money.pl
Papież nie chce limuzyny. Zobacz, czym jeździ Franciszek nie chce jeździć limuzyną ani po Watykanie, ani na dłuższych trasach, poza Wieczne Miasto i wybiera mniejsze samochody.
"Bycie zakonnicą to nie bycie kucharką" _ Misją ludzi Kościoła jest głoszenie orędzia nadziei i pocieszenia _ - powiedział papież Franciszek podczas mszy dla kilku tysięcy seminarzystów, nowicjuszy i nowicjuszek z całego świata.
Papież przestrzega przed pokusą kariery Papież, który jest jednocześnie prymasem Włoch, zamiast tradycyjnej audiencji z oficjalnym przemówieniem, wybrał inną formę spotkania z całym episkopatem.
bEDCqQOG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)