Notowania

świńska grypa
29.11.2009 13:42

Ofiara A(H1N1), która na nic wcześniej nie chorowała

Na Podkarpaciu zmarła 31-letnia kobieta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

31-letnia mieszkanka Rzeszowa jest pierwszą na Podkarpaciu śmiertelną ofiarą, u której wykryto wirusa A/H1N1. Kobieta zmarła na wirusowe zapalenie płuc wywołane prawdopodobnie tym wirusem.

Lekarze wykluczyli, żeby kobieta leczyła się na inne choroby. Kobieta osierociła trójkę dzieci.

Kobieta zgłosiła się do szpitala miejskiego w Rzeszowie w środę w nocy. Lekarz na izbie przyjęć rozpoznał zapalenie płuc i skierował kobietę do sąsiedniego Specjalistycznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc. Tam kobieta nie została przyjęta, wróciła do szpitala miejskiego i została przyjęta na oddział.

Jak dodał dyrektor, po 12 godzinach kobietę znowu skierowano do szpitala płucnego i po raz kolejny kobieta nie została przyjęta. Czerwiński wyjaśnił, że odmowę przyjęcia uzasadniono niemożliwością _ prowadzenia ciężkiego zapalenia płuc, które wymaga całodobowego podłączenia do respiratora _.

Kobieta została wówczas przyjęta na OIOM w szpitalu miejskim, została podłączona do respiratora i rozpoczęto intensywne leczenie. Wysłano wówczas też do Katowic próbkę na zbadanie obecności wirusa A/H1N1.

Szef Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie Szczepan Jędral powiedział, że jest to pierwsza ofiara świńskiej grypy na Podkarpaciu. - _ Do tej pory od 28 października w regionie zanotowano ok. 30 potwierdzonych przypadków zachorowań _ - dodał.

W całym kraju obecność wirusa nowej grypy potwierdzono u ok. 750 osób. Do tej pory na nową grypę zmarło 17 osób.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: świńska grypa, śmierć, koieta, grypa, świńska, pierwsza, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz