Notowania

wybory prezydenckie 2010
23.06.2010 13:11

Okrągły stół w sprawie służby zdrowia trwał 30 minut

Grzegorz Napieralski powiedział, że teraz sprawą zajmą się eksperci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Grzegorz Napieralski poinformował po posiedzeniu, że propozycjami poszczególnych klubów parlamentarnych zajmą się eksperci wszystkich sił politycznych.

Przewodniczący SLD powiedział, że eksperci rozpoczną prace niezwłocznie. Tylko tyle udało się ustalić przedstawicielom partii politycznych.

Nieoficjalnie wiadomo, że politycy rozeszli się rozczarowani nieobecnością Bronisława Komorowskiego. Przed spotkaniem szef PiS stwierdził, że sytuacja polskiej służby zdrowia jest tragiczna.

Więcej powiedzieli przed spotkaniem

_ - Polska zajmuje dzisiaj 30. miejsce w konsumenckim rankingu zdrowia z 2010 roku. Ostatnie lub przedostatnie miejsce w europejskim rankingu jakości opieki nad pacjentami chorymi na stwardnienie rozsiane. Dwudzieste piąte miejsce w europejskim rankingu opieki nad osobami chorymi na cukrzycę _ - wyliczał Kaczyński.

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

Prezes PiS oświadczył, że jego formacja jest gotowa do kompromisów i rozmów o pomysłach innych ugrupowań.

_ - Jesteśmy bardzo zdeterminowani żeby jednak doprowadzić tutaj do jakiegoś rozwiązania. Bo nie może być tak żeby nasz kraj był przy końcu tych europejskich list _ - powiedział Kaczyński. _ To jest taka sprawa, że bardzo często jest to wybór między życiem, a śmiercią _ - dodał.

Szef partii opozycyjnej nie odpowiedział jednak na jakie ustępstwa jest gotów pójść w tych rozmowach.

Z kolei minister zdrowia przed rozpoczęciem spotkania wyraziła nadzieję na konstruktywną rozmowę o służbie zdrowia. _ _

_ - Że nikt nie będzie traktował instrumentalnie polskich pacjentów o co apelowałam co najmniej od trzech lat _ - powiedziała Ewa Kopacz.

Szefowa resortu zdrowia oświadczyła również, że zamierza pytać Jarosława Kaczyńskiego o plan Religii.

_ - Chcę zapytać o plan profesora Religii, według którego ma zniknąć 200 szpitali _ - powiedziała. _ Chcę pytać o konkretne do bólu pomysły, a nie tylko marketingowe pomysły, które są sprzedawane w kampanii wyborczej _ - dodała.

ZOBACZ TAKŻE:

* **[ Zobacz wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich ]( http://news.money.pl/artykul/wyniki;i;tury;-;sprawdz;jak;glosowaly;wojewodztwa,235,0,635371.html )**
* **[ Komorowski z poparciem Clinton i Owsiaka? ]( http://news.money.pl/artykul/komorowski;z;poparciem;clinton;i;owsiaka,175,0,635823.html ) **
* **[ Napieralski: Za tydzień powiem, kogo popieram ]( http://news.money.pl/artykul/napieralski;za;tydzien;powiem;kogo;popieram,215,0,635607.html )**
* [ Poncyljusz: Odwołamy się od wyroku sądu ]( http://news.money.pl/artykul/poncyljusz;odwolamy;sie;od;wyroku;sadu,73,0,635721.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: wybory prezydenckie 2010, słuzba zdrowia, eksperci, okrągły stół, pawlak, napieralski, kopacz, kaczyński, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz