Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oktoberfest
21.09.2013 15:09

Oktoberfest w Monachium rozpoczęty, ale piwo w tym roku droższe

Oficjalne otwarcie Oktoberfest przebiegło w tym roku wyjątkowo sprawienie. Burmistrzowi Monachium wystarczyły tylko dwa uderzenia aby wybić szpunt z pierwszej beczki piwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

1/9

fot: PAP/EPA

Piwosze z całego świata ściągają do Monachium. W południe rozpoczęły się tam słynne dożynki chmielowe Oktoberfest.

Oficjalne otwarcie Oktoberfest przebiegło w tym roku wyjątkowo sprawienie. Burmistrzowi Monachium wystarczyły tylko dwa uderzenia aby wybić szpunt z pierwszej beczki piwa. Chwilę później rozległo się charakterystyczne zawołanie, będące sygnałem do rozpoczęcia biesiady.

Oktoberfest to największy festyn ludowy na świecie. W ubiegłym roku imprezę odwiedziło 6,5 mln gości, którzy wypili 7,5 mln litrów piwa. piwoszy nie odstraszają nawet coraz wyższe ceny. W tym roku za litrowy kufel piwa trzeba zapłacić nawet 9,80 euro. To o 30 eurocentów więcej niż przed rokiem

Oktoberfest w Monachium potrwa do 6 października.

Czytaj więcej w Money.pl
Pić takie piwo to żaden wstyd Na świecie radlery gaszą pragnienie od stu lat. Szklanka browaru z domieszką lemoniady nie jest przejawem braku męskości.
Ponad 28 mld zł rocznie wydajemy na używki Według szacunków wartość krajowego rynku alkoholi wzrosła z 17,3 mld zł w 2000 r. do 28,3 mld zł w 2012 r.
Sprzedaż piwa w upały... spada. Dlaczego? W ubiegłym roku sprzedaż piwa w kraju wzrosła o ponad 4 procent. Polacy wypili łącznie prawie 38 milionów hektolitrów trunku. Obecny sezon nie będzie tak dobry.
Tagi: oktoberfest, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz