Notowania

wybory prezydenckie 2010
08.06.2010 18:46

Olechowski wysłał skargę na TVP do PKW

Sprzeciwia się podziałowi kandydatów, który zaproponowała telewizja publiczna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(A. Marzec/olechowski.pl)

Skarga na TVP ma związek z organizacją przez telewizję publiczną oddzielnych debat dla kandydatów ugrupowań parlamentarnych i pozaparlamentarnych. Według Olechowskiego jest to manipulacja.

O wystosowaniu skargi do Państwowej Komisji Wyborczej Olechowski poinformował dziś w Krakowie.

_ - Jesteśmy poruszeni, niezadowoleni z decyzji o tym, żeby arbitralnie podzielić kandydatów w tych wyborach na kandydatów,którzy reprezentują partie parlamentarne i pozostałe. Po przestudiowaniu ustawy wyborczej nic nie znajdujemy na ten temat, żeby kandydatów można było w ten sposób dzielić _ - powiedział Olechowski.

_ - Nie wolno kandydatów dzielić na mężczyzn i kobiety, a co dopiero na niepartyjnych i partyjnych, a wśród nich na tych, którzy reprezentują partie parlamentarne. To wydaje się nam nie mieć nic wspólnego z misją publiczną, natomiast wiele wspólnego z manipulacją _ - podkreślił kandydat.

Według Olechowskiego, TVP na debatę czterech kandydatów partii reprezentowanych w parlamencie chce zarezerwować lepszy czas antenowy (niedziela, 13 czerwca, godz. 20).

_ - To w moim odczuciu jest przykład manipulacji i dlatego złożyliśmy skargę do komisji wyborczej _ - wyjaśnił kandydat.

W skardze do PKW sztab Olechowskiego prosi Komisję, by wypowiedziała się, czy działania TVP są zgodne z konstytucją oraz ordynacją wyborczą.

Olechowski potwierdził, że nie weźmie udziału w debacie organizowanej przez TVP. Zapowiedział natomiast udział w środowej debacie kandydatów, organizowanej przez studentów Uniwersytetu Warszawskiego. _ _

_ - To ma swoją tradycję, klimat. To jest do pewnego stopnia impreza kultowa. Jak tam nie być - albo trzeba być arogantem albo tchórzem. Mam nadzieję, że wszyscy jutro będą _ - dodał.

TVP zaproponowała trzy debaty prezydenckie: 8 czerwca z udziałem Kornela Morawieckiego, Bogusława Ziętka i Andrzeja Leppera, 10 czerwca z udziałem Olechowskiego, Marka Jurka (także odmówił udziału) i Janusza Korwin-Mikkego oraz 13 czerwca z udziałem kandydatów wspieranych przez partie mające reprezentację w Sejmie: Bronisława Komorowskiego (PO), Jarosława Kaczyńskiego (PiS), Grzegorza Napieralskiego (SLD) i Waldemara Pawlaka (PSL). Kandydaci PiS, SLD i PSL zadeklarowali już swój udział.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
* **[ Wybory prezydenckie 2010 w Money.pl ]( http://www.money.pl/wybory2010/ )**
* [ Będzie walka na wiece: Palikota i Kaczyńskiego ]( http://news.money.pl/artykul/bedzie;walka;na;wiece;palikota;i;kaczynskiego,231,0,629991.html )
Tagi: wybory prezydenckie 2010, wybory, debata, tvp, prezydent, olechowski, pkw, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz