Notowania

przestępczość
23.04.2012 20:07

ONZ: zorganizowana przestępczość zagarnia biliony dolarów

Tylko handel ludźmi przynosi osobom parającym się tym procederem około 32 mld dolarów rocznie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zorganizowana przestępczość zagarnia corocznie na całym świecie 2,1 biliona dolarów - poinformował dziś dyrektor Biura Narodów Zjednoczonych do spraw Narkotyków i Przestępczości (UNODC) w Wiedniu Jurij Fiedotow.

Jak zaznaczył, kwota ta odpowiada mniej więcej produktowi krajowemu brutto Włoch lub Wielkiej Brytanii. W roku 2009 było to 3,6 proc. wartości globalnej aktywności gospodarczej. Tylko handel ludźmi przynosi osobom parającym się tym procederem około 32 mld dolarów rocznie.

_ - Jasne jest, że to, co wcześniej uważano tylko za przestępstwa, stanowi dzisiaj zagrożenie dla zdrowia, bezpieczeństwa i trwałego rozwoju świata _ - powiedział Fiedotow przy okazji rozpoczynającej się dziś w Wiedniu 21. sesji ONZ-owskiej Komisji Zapobiegania Przestępczości i Wymiaru Sprawiedliwości (CCPCJ).

Jak zaznacza agencja dpa, przedstawione przez niego dane są pierwszymi opublikowanymi przez ONZ informacjami liczbowymi na temat skali globalnej przestępczości zorganizowanej.

Czytaj więcej w Money.pl
Żądają uwolnienia więźniów. Dwóm się udało UE cieszy się z uwolnienia dwóch więźniów politycznych, ale podtrzymuje żądanie bezwarunkowego zwolnienia wszystkich pozostałych.
Kradzieże i włamania plagą u sąsiada. Polacy? -_ Polska i Niemcy chcą wypracować wspólną strategię walki z przestępczością w regionach przygranicznych _ - mówi niemiecki minister spraw wewnętrznych Hans-Peter Friedrich.
Na Heathrow gorąco. Mieli narzędzia terroru Brytyjska policja poinformowała o aresztowaniu na londyńskim lotnisku Heathrow trzech mężczyzn, którzy przylecieli z Omanu
Tagi: przestępczość, onz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz