Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Opozycja w Syrii skłonna wziąć udział w konferencji pokojowej

0
Podziel się:

To pierwsze tak wyraźne zobowiązanie się przez Syryjską Koalicję Narodową, popierana przez Zachód i kraje arabskie, do udziału w konferencji pokojowej proponowanej przez Stany Zjednoczone i Rosję.

Opozycja w Syrii skłonna wziąć udział w konferencji pokojowej
(Xinhua/Photoshot/Reporter)
bEChLXDV

Przywódca opozycyjnej Syryjskiej Koalicji Narodowej Ahmad Dżarba oświadczył, że ugrupowanie to jest gotowe wziąć udział w proponowanej konferencji pokojowej w Genewie, jeśli celem będzie utworzenie syryjskiego rządu tymczasowego z wszelkimi uprawnieniami.

Reuters informował o tym wczoraj, powołując się na pismo Dżarby do Rady Bezpieczeństwa ONZ z datą 19 września. Przywódca Syryjskiej Koalicji Narodowej podkreślił w nim, że _ wszystkie strony muszą zgodzić się co do tego, że celem konferencji będzie ustanowienie rządu tymczasowego z pełnią władzy wykonawczej _.

Reuters podkreśla, że jest to pierwsze tak wyraźne zobowiązanie się przez Syryjską Koalicję Narodową, popierana przez Zachód i kraje arabskie, do udziału w konferencji pokojowej proponowanej przez Stany Zjednoczone i Rosję.

bEChLXDX

Rzecznik Koalicji powiedział w niedzielę w Stambule, że w mocy pozostają stawiane wcześniej warunki udziału tego ugrupowania w negocjacjach pokojowych - informuje agencja dpa. Wymienił położenie kresu władzy Asada i zakończenie działań bojowych przez siły reżimowe.

Czytaj więcej w Money.pl

bEChLXEy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)