Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Organizatorzy Love Parade zignorowali ostrzeżenia policji

0
Podziel się

Zmarła 21 ofiara wybuchu paniki w tunelu prowadzącym na festiwal.

Organizatorzy Love Parade zignorowali ostrzeżenia policji
(PAP/EPA)
bDJeVQKt

*Liczba ofiar tragedii w niemieckim Duisburgu wzrosła do 21. W szpitalu zmarła młoda Niemka, która od soboty walczyła o życie. W wyniku wybuchu paniki na festiwalu Love Parade zginęło 21 osób, a ponad 500 zostało rannych. *

25-letnia Niemka, pochodząca spod Essen, zmarła w nocy. Przyczyną jej śmierci, podobnie jak w 20 pozostałych przypadkach, było zmiażdżenie klatki piersiowej.

Rząd Nadrenii Północnej-Westfalii obarcza organizatorów imprezy odpowiedzialnością za tragedię. Ministerstwo spraw wewnętrznych tego landu ma dziś przedstawić komunikat podsumowujący wyniki dotychczasowego śledztwa.

bDJeVQKv

fot: PAP/EPA_ _[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/tragedia;na;love;parade;w;niemczech,galeria,4028,0.html)Do dokumentu dotarł dziennik _ Suddeutsche Zeitung _. Wynika z niego, że organizatorzy Love Parade zignorowali ostrzeżenia policji, przed możliwością powstania tłoku w tunelu prowadzącym na teren imprezy. Organizatorzy zrezygnowali z monitorowania tunelu za pomocą kamer video. Zatrudnili też za mało porządkowych.

Władze innych regionów wyciągają wnioski z tragedii w Duisburgu. Rząd Meklemburgii cofnął wydane wcześniej pozwolenie na imprezę techno, która miała odbyć się w Rostocku w tunelu pod rzeką Warnow.

ZOBACZ TAKŻE:

bDJeVQKW
KOMENTARZE
(0)