Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bus
29.03.2012 07:41

Osiem osób zginęło w wypadku na Śląsku

Mikrobus mercedes przewoził górników z kopalni Mysłowice-Wesoła, którzy wracali z pracy. Podróżowało nim 18 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Grygiel)

*Osiem osób zginęło, a 10 jest rannych po zderzeniu busa i naczepy, do którego doszło wczoraj późnym wieczorem na wiadukcie na drodze S-69 w Przybędzy na Żywiecczyźnie (Śląskie). *

Rzecznik żywieckiej policji Paweł Roczyna poinformował, że na miejscu zginęło siedem osób. Ósma zmarła w szpitalu. Dziesięciu rannych zostało przewiezionych do szpitali w Żywcu i dwóch w Bielsku-Białej. Według służb prasowych wojewody śląskiego pięciu z nich jest w stanie ciężkim.

Według rzecznika śląskich strażaków Jarosława Wojtasika mikrobus mercedes przewoził górników z kopalni Mysłowice-Wesoła, którzy wracali z pracy. Podróżowało nim 18 osób. Około godziny 21.30 pojazd uderzył w naczepę do przewozu drewna, ciągniętą przez samochód ciężarowy, który nadjeżdżał z naprzeciwka. Mikrobus jest mocno zniszczony. Strażacy musieli używać sprzętu hydraulicznego, by wydobyć z wraku poszkodowanych.

Akcja ratunkowa w Przybędzy została już zakończona. Na miejscu jest policja i prokurator. _ - Ustalamy przyczyny, jak to się stało, że naczepa znalazła się na pasie w przeciwnym kierunku. Badamy, czy naczepa się wypięła, czy też kierowca busa stracił panowanie nad pojazdem? Naczepa po zderzeniu przebiła bariery i spadła z wiaduktu _ - powiedział rzecznik żywieckiej policji.

Zobacz zdjęcia z wypadku na Śląsku

  • fot: PAP/Andrzej Grygiel
  • fot: PAP/Andrzej Grygiel
  • fot: PAP/Andrzej Grygiel
  • fot: PAP/Andrzej Grygiel [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/wypadek-busu-na-zywiecczyznie-osiem-osob-nie-zyje-g414190.html) Na miejsce wypadku jedzie już psycholog z komendy wojewódzkiej straży pożarnej. _ - Chcemy, by porozmawiał ze strażakami, którzy uczestniczyli w akcji, a także by był do dyspozycji rodzin ofiar, jeśli zajdzie taka potrzeba _ - powiedział rzecznik żywieckiej straży pożarnej Marek Tetłak.

Starostwo żywieckie w związku z wypadkiem uruchomiło infolinię dla rodzin i bliskich poszkodowanych w wypadku. Mogą się one kontaktować pod numerem telefonu komórkowego +48 784 629 723.

Jak podała GDDKiA, trasa jest zablokowana. Zdaniem Tetłaka może to potrwać do godziny 3, 4 nad ranem. Wyznaczono objazd starym przebiegiem drogi krajowej 69.

Czytaj więcej o tragicznych wypadkach
Kierował busem. Teraz będzie miał zarzuty Poszkodowani mają podejrzenia urazu kręgosłupa, miednicy i kości długich.
Wypadek polskiego busa. Jest wielu rannych Autem, które uderzyło w drzewo podróżowali pracownicy jednej z firm. Trzech jest w ciężkim stanie.
Bus zderzył się z ciężarówką. 8 osób nie żyje Do wypadku doszło dziś rano na drodze krajowej numer 8.
Tagi: bus, śląsk, wypadek, górnicy, wiadomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz