Notowania

pakistan
04.03.2009 08:00

Pakistańska policja poluje na zamachowców

Policja pakistańska prowadzi obławę na sprawców zamachu na reprezentację krykietową Sri Lanki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Policja pakistańska prowadzi szeroko zakrojoną obławę na sprawców zamachu na reprezentację krykietową Sri Lanki, do którego doszło we wtorek w mieście Lahaur na wschodzie Pakistanu.

Zamaskowani napastnicy ostrzelali autokar, którym jechali sportowcy zabijając sześciu eskortujących ich policjantów i kierowcę drugiego autokaru, którym jechali australijscy sędziowie mającego się odbyć meczu. Siedmiu graczy i asystent trenera drużyny Sri Lanki zostało rannych.

Reprezentacja, która jechała na stadion aby rozegrać mecz kontrolny z pakistańskimi gospodarzami, później powróciła na Sri Lankę. Zdaniem lankijskiego trenera, wszyscy zawdzięczają życie zimnej krwi kierowcy ich autokaru, który mimo ostrzału kontynuował jazdę.

Dotychczas nic nie wiadomo o napastnikach, którym udało się zbiec, ani ich motywach.

Wcześniej pakistański minister stanu Sardar Nabil Ahmed Gabol oświadczył, że to Indie stoją za zamachem na autokar z zawodnikami lankijskiej reprezentacji krykietowej, do którego doszło we wtorek w Lahaur na wschodzie Pakistanu.

Gabol argumentował, że to właśnie przez terytorium Indii zamachowcy dostali się do Pakistanu. _ _

_ - To spisek mający na celu zniesławienie Pakistanu na arenie międzynarodowej _ - powiedział minister pakistańskiej prywatnej telewizji Geo.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: pakistan, obława, zamach, sri, lanka, krykiet, śmierć, zabójcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz