Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ambasada
14.01.2014 19:41

Palestyńczycy przeprosili za broń w ambasadzie

Wyższy przedstawiciel palestyńskiego ministerstwa spraw zagranicznych odwiedził wczoraj czeskie MSZ, składając oficjalne przeprosiny za nielegalne przechowywanie broni w ambasadzie palestyńskiej w Pradze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Vlastula/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Wyższy przedstawiciel palestyńskiego ministerstwa spraw zagranicznych odwiedził wczoraj czeskie MSZ, składając oficjalne przeprosiny za nielegalne przechowywanie broni w ambasadzie palestyńskiej w Pradze - poinformowało dzisiaj czeskie MSZ.

Według niego strona palestyńska przeprosiła również za eksplozję, do której doszło w siedzibie ambasady 1 stycznia. Wybuch ten zabił palestyńskiego ambasadora, 56-letniego Dżamala Muhammada Dżamala.

Doznał on śmiertelnych obrażeń przy otwieraniu przewiezionego krótko przedtem do nowej siedziby ambasady sejfu, w którym detonował nieznany na razie materiał wybuchowy. Czeska policja prowadzi w tej sprawie śledztwo w związku z podejrzeniem o nieumyślne spowodowanie śmierci i nielegalne posiadanie broni, ale nie uważa, by istniały tutaj jakiekolwiek powiązania z terroryzmem.

W trakcie czynności dochodzeniowych w ambasadzie znaleziono 12 sztuk broni palnej - osiem pistoletów i cztery pistolety maszynowe. Palestyńskie MSZ nie wyjaśniło dotąd stronie czeskiej, dlaczego je tam trzymano. Potwierdziło tylko, że broń pochodzi z lat 80. i nigdy nie została użyta.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: ambasada, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz