Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
papież
13.02.2014 13:06

Papież poprosił Żydów o modlitwę o pokój

W swym przemówieniu w czasie audiencji Franciszek zwrócił uwagę na teologiczny fundament dialogu chrześcijańsko-żydowskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Żydzi i chrześcijanie muszą wspólnie działać na rzecz budowy _ bardziej sprawiedliwego i braterskiego świata _ - powiedział papież Franciszek podczas spotkania z delegacją Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego w Watykanie.

W swym przemówieniu w czasie audiencji Franciszek zwrócił uwagę na teologiczny fundament dialogu chrześcijańsko-żydowskiego. Jest on nie tylko, dodał, _ wyrazem naszego pragnienia wzajemnego szacunku i estymy _.

Mówiąc o konieczności współpracy w budowie lepszego świata papież wskazał na wysiłki obu stron, by _ służyć biednym, zepchniętym na margines, cierpiącym _. To zadanie postawione nam przez Boga - przypomniał.

_ Po to, aby nasze wysiłki nie były bezowocne, ważne jest to, byśmy poświęcili się przekazywaniu młodym pokoleniom dziedzictwa wzajemnej znajomości, szacunku i przyjaźni, które dzięki zaangażowaniu takich stowarzyszeń jak wasze, wzrosły w tych latach _ - podkreślił Franciszek zwracając się do amerykańskiej organizacji broniącej praw i bezpieczeństwa Żydów na świecie.

Papież wyraził nadzieję, że seminaria i ośrodki katolickie dla osób świeckich będą dalej miejscem studiów nad relacjami z judaizmem i że - z drugiej strony - _ pragnienie zrozumienia chrześcijaństwa będzie szerzyć się wśród młodych rabinów i wspólnoty żydowskiej _.

Na zakończenie Franciszek poprosił Żydów o modlitwę w intencji jego majowej pielgrzymki do Jerozolimy, aby _ przyniosła owoce jedności, nadziei i pokoju _. (PAP)

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: papież, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz