Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w iraku
19.10.2010 08:38

Pentagon ostrzega media przed dokumentami z WikiLeaks

Portal zapowiada publikację kolejnych tajnych dokumentów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WikiLeaks)

Portal WikiLeaks, znany z zamieszczenia w internecie dokumentów na temat wojny w Afganistanie zapowiada publikacje dotyczące Iraku.

Na zdjęciu: kadr z filmu opublikowanego przez WikiLeaks w kwietniu. Film pokazywał, jak amerykańscy żołnierze strzelają do cywilów w Iraku

_ - Należy przestrzec media, by nie ułatwiały przecieku tajnych dokumentów przy udziale tej podejrzanej organizacji, zwanej jako WikiLeaks _ - powiedział rzecznik Pentagonu David Lapan.

Wyraził też niepokój o to, by _ WikiLeaks jako organizacja nie stała się bardziej wiarygodna dzięki temu, że wiarygodne media ułatwiają to, co ona robi _. Podkreślił, że armia amerykańska _ absolutnie _ nalega na portal, by _ zwrócił rządowi ukradzione dokumenty i nie publikował ich _.

Jak podaje agencja Reutera, WikiLeaks według oczekiwańma opublikować wkrótce 500 tys. tajnych dokumentów dotyczących wojny w Iraku. Władze USA w lipcu potępiły ujawnienie dokumentów na temat Afganistanu, które - jak przypomina Reuters - przedstawiły mroczny obraz wojny w tym kraju, trwającej od 2001 roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t113668.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pentagon;szykuje;sie;na;nowe;publikacje;wikileaks,141,0,694413.html) Pentagon szykuje się na nowe publikacje WikiLeaks Armia amerykańska zebrała 120-osobowy zespół, by odeprzeć atak.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/t94040.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wstrzasajacy;film;zolnierze;usa;strzelaja;do;cywilow,96,0,606304.html) Wstrząsający film: żołnierze USA strzelają do cywilów Nagranie pochodzi z jednej z kamer umieszczonych w śmigłowcu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/18/t47378.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pentagon;domaga;sie;od;wikileaks;zwrotu;dokumentow,105,0,652137.html) Pentagon domaga się od WikiLeaks zwrotu dokumentów Chodzi o 15 tys. dokumentów, których dotąd nie opublikowano.
Tagi: wojna w iraku, pentagon, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz