Notowania

pielęgniarki
23.02.2010 06:43

Pielęgniarki nie ustępują i znów będą pikietować

Protest przed Ministerstwem Zdrowia ma potrwać do jutra. Jeśli pielęgniarki nie doczekają się reakcji, chcą rozszerzyć go na całą Polskę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Protest przed Ministerstwem Zdrowia ma potrwać do jutra. Jeśli pielęgniarki nie doczekają się reakcji, chcą rozszerzyć go na całą Polskę.

*[aktualizacja: 10:50] *

_ - Jesteśmy cały czas gotowe rozmawiać. Jeżeli pani minister zaproponuje wyjście z tej sytuacji, jesteśmy gotowe stawić się na rozmowy w każdej chwili. Mamy nadzieję, że jutro zarząd związku nie będzie musiał podjąć decyzji o wszczęciu protestu, ale jest to uzależnione od działań Ministerstwa Zdrowia _ - podkreśla przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Dorota Gardias (na zdjęciu).

W pikiecie uczestniczy około 20 osób.

_ - Pani minister niczego nie zadeklarowała ze swojej strony, a co zrobi, zobaczymy _ - dodaje wiceprzewodnicząca OZZPiP Longina Kaczmarska._ _

Ewentualny strajk ma być wyrazem poparcia dla pielęgniarek protestujących od prawie dwóch tygodni w szpitalach na Podbeskidziu. Udział w proteście bierze kilkaset pielęgniarek, część z nich bierze udział w głodówce..

Przedstawiciele zarządu województwa śląskiego podkreślają, że płace w placówkach objętych protestem nie odbiegają od płac w innych szpitalach należących do samorządu. Decyzję o rozpoczęciu akcji uznają za zaskakującą. Władze regionu uważają, że protest pielęgniarek narusza przepisy ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Pielęgniarki są innego zdania i argumentują, że mają opinię prawną o legalności strajku.

Tagi: pielęgniarki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz