Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pielgrzymi uprowadzeni przez terrorystów

0
Podziel się:

Czterdziestu ośmiu irańskich pielgrzymów zostało porwanych dzisiaj w okolicach Damaszku.

Pielgrzymi uprowadzeni przez terrorystów
(Xinhua/Photoshot/REPORTER)
bFfJwLHF

Czterdziestu ośmiu irańskich pielgrzymów zostało porwanych dzisiaj w okolicach Damaszku przez _ uzbrojone grupy terrorystyczne _ - poinformowały irańskie media, powołując się na konsula Iranu w stolicy Syrii.

Mażid Kamżu sprecyzował w telewizji publicznej IRIB, że w chwili porwania irańscy pątnicy autobusem jechali na lotnisko. Dodał, że los pielgrzymów nie jest znany, a ambasada i syryjskie władze _ starają się odnaleźć trop porywaczy _.

Setki tysięcy Irańczyków każdego roku odwiedza w Damaszku sanktuarium poświęcone Zainab, wnuczce Mahometa i córce imama Alego, będące ważnym celem szyickich pielgrzymek.

bFfJwLHH

Szyicki Iran jest sojusznikiem reżimu prezydenta Baszara el-Asada, którego kraj od marca 2011 roku pogrążony jest w antyreżimowej rewolcie. Władze syryjskie określają rebeliantów jako _ grupy terrorystów _.

Wśród rebeliantów przeważają sunnici, którzy stanowią większość ludności kraju. U steru pozostaje mniejszość alawicka, których wielu sunnitów uważa za niewiernych.

Czytaj więcej w Money.pl
To był najkrwawszy miesiąc tego konfliktu Do wszystkich stron konfliktu zwrócił się w tej sprawie Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża, zaniepokojony eskalacją przemocy wobec syryjskich cywilów.
To najkrwawszy miesiąc. Zabili 4239 ludzi Wśród zabitych ponad 3 tys. to cywile, ponad 1130 żołnierze, a ponad 100 dezerterzy.
Rosyjskie okręty wpłyną do syryjskiego portu? Władze nie wykluczyły, że grupa okrętów marynarki wojennej, która wykonuje zadania na Morzu Śródziemnym, jednak wpłynie do syryjskiego portu
bFfJwLIi
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)