Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Piraci zabili porwanych Amerykanów

0
Podziel się:

Załoga uprowadzonego w piątek statku Quest nie żyje. Na pokładzie było czworo Amerykanów.

Piraci zabili porwanych Amerykanów
(eunavfor.eu)

Czworo Amerykanów z jachtu uprowadzonego przez piratów zostało zabitych przez porywaczy w pobliżu Somalii - poinformowało Centralne Dowództwo (CENTCOM) USA. Oświadczyło, że z porywaczami prowadzono negocjacje w celu uwolnienia zakładników.

Na zdjęciu porwany wcześniej MV EAGLE

Amerykanie zostali zastrzeleni w poniedziałek - podało CENTCOM. Agencja Associated Press pisze, że po raz pierwszy piraci zabili amerykańskich zakładników.

Somalijscy piraci uprowadzili w piątek jacht z czterema obywatelami amerykańskimi na pokładzie. Statek_ Quest _ został porwany na wodach Oceanu Indyjskiego niedaleko wybrzeży Somalii. Według internetowej kroniki rejsu jacht należał do małżeństwa Jean i Scotta Adamów, którzy od grudnia 2004 roku żeglowali nim dookoła świata. Na jachcie znajdowała się jeszcze dwójka Amerykanów: Phyllis Macay i Bob Riggle ze Seattle.

W porwaniu jachtu, jak pisze agencja Associated Press, uczestniczyło 19 piratów. W trakcie akcji podjętej wobec nich przez amerykańską marynarkę wojenną zginęło dwóch piratów, a 13 aresztowano. Nie wiadomo, jaka była chronologia zdarzeń i co się stało z pozostałymi piratami.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/204/t129996.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dramatyczna;proba;odbicia;frachtowca,161,0,762785.html) Dramatyczna próba odbicia frachtowca Uprowadzony ponad tydzień temu frachtowiec, którym dowodził polski kapitan, wciąż jest w rękach piratów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/207/t95183.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/piraci;porwali;statek;z;27;marynarzami,215,0,746967.html) Piraci porwali statek z 27 marynarzami Algierski statek MV Blida płynął do Tanzanii. Został zaatakowany na Oceanie Indyjskim.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/225/t85985.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/somalijscy;piraci;uprowadzili;kolejny;statek,75,0,690507.html) Somalijscy piraci uprowadzili kolejny statek To japoński statek towarowy z 20-osobową filipińską załogą na pokładzie.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)