Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Piracka Międzynarodówka tym razem w Czechach

0
Podziel się:

W Pradze spotkają się przywódcy ponad dwudziestu partii pirackich z całego świata.

Piracka Międzynarodówka tym razem w Czechach
(MathKnight, Zachi Evenor/CC/Wikipedia)
bETuHiGJ

W Pradze spotykają się liderzy ponad 20 partii pirackich z całego świata. Podczas dwudniowego kongresu rozmawiać będą między innymi o udziale partii pirackich w wyborach do Parlamentu Europejskiego w roku 2014.

Czescy Piraci zanotowali swój pierwszy sukces międzynarodowy. Udało im się przekonać swoich kolegów na świecie, aby posiedzenie międzynarodówki pirackiej odbyło się nie w Moskwie, lecz nad Wełtawą. W kongresie uczestniczyć będą założyciele ruchu piratów Rick Falkvinge, Cory Doktorow oraz europosłanka z ramienia piratów Amelia Andersotter.

Wybrane zostaną też nowe władze pirackiej międzynarodówki. Głównym tematem konkgresu będzie demokracja i maksymalny udział społeczności na różnych poziomach. Jak napisano w programie obrad, nie zabraknie też debaty na temat wyzwań XXI wieku, w którym partie polityczne bez skutku poszukują rozwiązań.

bETuHiGL

Partie pirackie-działają w różnych krajach. Ich głównym postulatem jest ograniczenie praw własności intelektualnej i swobodny, darmowy dostęp do dóbr kultury. Ruch piracki narodził się w styczniu 2006 roku w Szwecji. Tam pod przewodnictwem Rickarda Falkvinge powstała pierwsza na świecie Partia Piratów.

Czytaj więcej w Money.pl
Partia Piratów kusi Niemców. Szok w sondażu Niemiecka Partia Piratów mogłaby liczyć na 12 procent głosów w wyborach do Bundestagu.
Partia Piratów szokuje. Małpują Palikota W nowym sondażu niemiecka Partia Piratów wyprzedziła Zielonych i awansowała po raz pierwszy na trzecie miejsce - za CDU/CSU i SPD.
bETuHiHm
KOMENTARZE
(0)