Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pitera atakuje Palikota: "Narusza dobra Schetyny"

0
Podziel się

Poseł PO zarzucił marszałkowi Sejmu używanie służb specjalnych do walki politycznej.

Pitera atakuje Palikota: "Narusza dobra Schetyny"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEgMYViZ

Pełnomocnik rządu ds. walki z korupcją jednoznacznie komentuje zarzuty wobec marszałka Sejmu o używanie służb specjalnych do walki politycznej.

Palikot na swoim blogu napisał, że politycy nie mogą bezkarnie używać służb specjalnych do walki politycznej, _ jak to przeżywaliśmy za Ziobry, SLD i za Schetyny _. Zdaniem Pitery, która wieczorem była gościem TVN24, to, co robi Palikot, jest niedopuszczalne. Jej zdaniem, Palikot _ narusza dobra osobiste i marszałka Schetyny, i szefów służb, dlatego, że zarzuca im działanie niezgodnie z obowiązującym prawem _.

Według Pitery, Palikot napisał to z nadzieją, że zostanie wykluczony z PO. _ - Nie został wyrzucony, a za dwa dni ma zjazd ruchu swojego poparcia. Jest inaczej, gdy człowiek w koronie cierniowej, jako ofiara jakiś tam zapędów partii politycznej, tworzy ruch, a zupełnie inaczej, kiedy okazuje się, że z Platformy nie został wyrzucony _ - powiedziała.

bEgMYVjb

Zdaniem Julii Pitery, Palikot prowokuje Grzegorza Schetynę do tego, żeby złożył wniosek o usunięcie go z partii albo oddał sprawę do sądu, do czego - jak uważa pełnomocnik ds. walki z korupcją - są podstawy.

W sobotę w Sali Kongresowej odbędzie się kongres Ruchu Poparcia Palikota _ Nowoczesna Polska _. Według organizatorów zamiar uczestnictwa potwierdziło 4 tys. osób. Wbrew zapowiedziom, przed kongresem nie dojdzie do spotkania Janusza Palikota z premierem Donaldem Tuskiem. Palikot zapowiadał wcześniej, że Tuskowi jako pierwszemu powie, czy odchodzi z PO. Do spotkania miało dojść w tym tygodniu, ale wszystko wskazuje na to, że tak się nie stanie.

Palikot mentalnie poza Platformą

Szef Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Tomasz Tomczykiewicz podkreśla, że choć Palikot formalnie nie wystąpił z Platformy Obywatelskiej - mentalnie jest już poza partią. Szef Klubu dodał, że wszelkie informacje o PO, pochodzące od Palikota są bliższe domysłom niż rzetelnej wiedzy, gdyż nie funkcjonuje on wśród posłów Platformy.

Tomczykiewicz jest zdania, że inicjatywa lubelskiego posła - nowe ugrupowanie Nowoczesna Polska - jest bez szans._ - Nie widzę możliwości utworzenia nowej partii politycznej, tym bardziej o tak lewackim programie, który prezentuje Palikot _- stwierdził.

bEgMYVjh
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t83735.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palikot;stawia;warunki;i;grozi;odejsciem;z;po,110,0,674158.html) Palikot stawia warunki i grozi odejściem z PO Poseł chce reformować partię. Jeśli mu się nie uda, założy własne stowarzyszenie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/t20400.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/napieralski;palikot;to;nie;problem;sld;a;po,254,0,682494.html) Napieralski: Palikot to nie problem SLD, a PO Szef SLD nie boi się konkurencji ze strony nowego ugrupowania posła PO.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t83737.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/schetyna;to;nie;hipopotam;palikot;przeprasza,77,0,576333.html) Schetyna to nie hipopotam, Palikot przeprasza Poseł obiecał też: to koniec kontrowersyjnych wypowiedzi.
bEgMYVjC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)