Notowania

Platforma i PiS tracą, ludowcy zyskują w sondażach

Frekwencja wyborcza sięgnęłaby w ten weekend 56 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Gdyby wybory do Sejmu miały miejsce w ten weekend, to na Platformę Obywatelską głosowałoby 41 procent Polaków, na Prawo i Sprawiedliwość 28,4 procent. Sojusz Lewicy Demokratycznej uzyskałby 13 i pół procent głosów. W Sejmie znaleźliby się też politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego z poparciem 5, 4 procent.

Frekwencja wyniosłaby 56 procent. Tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Radia przez Instytut Badania Opinii Homo Homini.

Prezes Instytutu Marcin Duma zwraca uwagę, że w porównaniu z badaniem sprzed tygodnia, nieznaczny, ale zauważalny spadek poparcia odnotowały dwie główne partie: PO - straciła 2 procent a PiS-owi ubyło półtora procent zwolenników.

POSŁUCHAJ MARCINA DUMY:

Spadek notowań Platformy to, zdaniem Marcina Dumy, efekt zapowiedzi podwyższenia podaktów oraz wewnętrzne tarcia.

_ - Janusz Palikot stara się ciągnąć w lewą stronę. Z tym może częściowo wiązać się spadek - _ uważa szef Homo Homini. Jednocześnie Marcin Duma nie wiązałby spadku notowań Prawa i Sprawiedliwości z - jak to określił - rewoltą eurodeputowanego Marka Migalskiego.

Od zeszłego tygodnia nie zmieniły się notowania SLD i PSL. Marcin Duma zwraca uwagę, że Ludowcy drugi tydzień z rzędu uzyskali poparcie pozwalające wprowadzić im posłów do parlamentu.

POSŁUCHAJ MARCINA DUMY:

Poparcie dla SLD na poziomie 13 procent to wyzwanie dla jego liderów - uważa Marcin Duma. Dodaje, że kierownictwo Sojuszu musi znaleźć pomysł na wyjście ponad tę barierę.

Sondaż przeprowadzono na grupie 1100 osób, reprezentatywnej dla ogółu Polaków.
Błąd opracowania wynosi 3 procent, a poziom ufności 0,95.

Tagi: sondaż poparcia dla partii, wybory, sondaż, homo homini, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz