Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Platforma wyłoni dziś władze klubu

0
Podziel się

Przy wyborze ma obowiązywać parytet. Kandydaci do prezydium są już znani.

Platforma wyłoni dziś władze klubu
(PAP/Paweł Supernak)
bEjabwoR

Parytet we władzach klubu Platformy Obywatelskiej jest niemal przesądzony. Wśród 8 wiceprzewodniczących będzie 4 mężczyzn i 4 kobiety.

Wśród kobiet-wiceprzewodniczących w prezydium najprawdopodobniej zasiądzie Małgorzata Kidawa-Błońska, Iwona Śledzińska-Katarasińska i Krystyna Skowrońska. Pewną kandydatką na skarbnika klubu jest za to Magdalena Kochan.

Do wymienianych faworytów szefa klubu Tomasza Tomczykiewicza dołączyła aktywna w kampanii prezydenckiej Bronisława Komorowskiego Joanna Mucha.

bEjabwoT

Według Rafała Grupińskiego, który będzie z pewnością zgłoszony do prezydium, strategia powołania do ścisłych władz jak największej liczby kobiet jest słuszna.

Wśród kandydatów na wiceprzewodniczących wymieniani są - oprócz Grupińskiego - Sławomir Rybicki, Sławomir Nowak i Jarosław Gowin jako przedstawiciel konserwatywnego skrzydła PO.

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA GOWINA:

Poseł Gowin deklaruje, że podda się pod osąd kolegów i jeśli zbierze poparcie to będzie dowodem na różnorodność i demokratyczność władz klubu.

Niepewne są z kolei losy dotychczasowych wiceprzewodniczących klubu - Waldego Dzikowskiego i Ireneusza Rasia. Wiadomo, że ich nazwiska nie będą zgłoszone przez nowego szefa klubu. Poseł Raś nie zamierza się jednak poddawać i jak przekonuje jego nazwisko zostanie na posiedzeniu klubu zgłoszone

bEjabwoZ

Wiadomo już, że na sekretarza klubu zaproponowany zostanie Czesław Mroczek.

bEjabwpu
wiadmomości
wiadomości
KOMENTARZE
(0)