Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polacy na pokładzie porwanego frachtowca

0
Podziel się:

Somalijscy piraci porwali niemiecki statek. Członkami załogi są polscy marynarze.

Polacy na pokładzie porwanego frachtowca
(eunavfor.eu)
bEToWByZ

Somalijscy piraci porwali niemiecki frachtowiec Beluga Nomination, należący do bremeńskiego armatora Beluga Shipping GmbH. Armator nie podał szczegółów zdarzenia, ale polskie MSZ informuje, że na pokładzie statku znajdują się Polacy.

Na zdjęciu porwany wcześniej MV EAGLE.

Arabskojęzyczne media informowały, że statek został porwany w poniedziałek u wybrzeży Somalii. Z kolei ukraińskie media donoszą, powołując się na MSZ w Kijowie, że w skład załogi Beluga Nomination wchodzą Ukraińcy, Filipińczycy i Polacy.

bEToWBzb

Somalijscy piraci dostają miliony dolarów okupu za statki, porywane na Oceanie Indyjskim i w Zatoce Adeńskiej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t34162.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/piraci;kosztuja;nawet;12;mld;dolarow;rocznie,78,0,752974.html) Piraci kosztują nawet 12 mld dolarów rocznie Szacuje się, że aż 95 procent tych strat generuje działalność piratów somalijskich.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/207/t95183.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/piraci;porwali;statek;z;27;marynarzami,215,0,746967.html) Piraci porwali statek z 27 marynarzami Algierski statek MV Blida płynął do Tanzanii. Został zaatakowany na Oceanie Indyjskim.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/207/t95183.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/piraci;porywaja;coraz;wiecej;statkow,35,0,694563.html) Piraci porywają coraz więcej statków W tym roku uprowadzono ich najwięcej od pięciu lat. Bandyci są coraz lepiej uzbrojeni.
bEToWBzC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)