Notowania

polański
20.10.2009 13:02

Polański pozostanie w celi

Sąd odrzucił wniosek o wypuszczenie reżysera za kaucją. Obawia się ucieczki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Film Servis Festival Karlovy Vary)

*Sąd w Bellinzonie w Szwajcarii odrzucił wniosek o wypuszczenie Romana Polańskiego z aresztu za kaucją. Sędzia argumentował swoją decyzję tym, że istnieje wysokie ryzyko opuszczenia kraju przez reżysera. *
Reżyser zapewniał, że pozostanie w Szwajcarii do zakończenia sprawy, a jako kaucję proponował swój dom w Gstaad. Zgadzał się nawet na noszenie elektronicznego zabezpieczenia.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Roman Polański nadal przebywa w szpitalu ]( http://news.money.pl/artykul/roman%3Bpolanski%3Bnadal%3Bprzebywa%3Bw%3Bszpitalu,139,0,547723.html )
* [ Schwarzenegger: Polański bez taryfy ulgowej ]( http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/schwarzenegger%3Bpolanski%3Bbez%3Btaryfy%3Bulgowej,197,0,541637.html )

Jak stwierdził sąd w Bellinzonie, w Szwajcarii areszt w czasie postępowania ekstradycyjnego to norma. Stwierdzono też, że ryzyko, iż Polański opuści Szwajcarię jest zbyt duże. _ Granice Szwajcarii są praktycznie otwarte i dlatego Polański mógłby opuścić ten kraj w ciągu kilku godzin _ - uzasadniał swoją decyzje sąd w Bellinzona.

Rzecznik resortu sprawiedliwości, poinformował, że Roman Polański ma prawo odwołać się od tej decyzji do Sądu Najwyższego Szwajcarii.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: polański, sąd, kaucja, areszt, szwajcaria, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz