Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Policja może strzelać do ludzi bez rozkazu

0
Podziel się:

Z powodu zamieszek w ostatnich trzech dniach zginęło 70 osób. Rząd daje większe uprawnienia siłom bezpieczeństwa.

Policja może strzelać do ludzi bez rozkazu
(PAP/EPA)

Pakistańska policja i oddziały paramilitarne w Karaczi dostały w piątek zezwolenie na otwieranie ognia bez dodatkowego rozkazu, po tym jak w ciągu ostatnich trzech dni w fali przemocy w największym mieście w kraju zginęło w sumie 70 osób.

W Karaczi zamknięte są sklepy i stacje benzynowe. Nie działa transport publiczny. Najbardziej wpływowa partia polityczna w mieście, Zjednoczony Ruch Narodowy (Mutahida Qaumi Mahaz - MQM) ogłosiła piątek dniem żałoby i protestu przeciwko ostatniej fali przemocy.

_ - Wydaliśmy siłom bezpieczeństwa rozkaz by strzelały do wszystkich uczestniczących w zamieszkach, nie czekając na rozkaz _ - poinformował przedstawiciel miejscowych władz. _ W mieście rozmieszczeni zostaną dodatkowi policjanci oraz 1000 funkcjonariuszy straży granicznej, by zapanować nad przemocą _ - dodał.

Według władz w ciągu ostatnich trzech dni w zamieszkach w Karaczi zginęło 70 ludzi, a kilkudziesięciu zostało rannych. - _ Tylko wczoraj zabito 37 osób _ - powiedział przedstawiciel władz.

W czwartek uzbrojeni napastnicy ostrzelali w mieście dwa autobusy. Doszło też do strzelaniny w kilku dzielnicach. Policja nie ustaliła na razie co jest przyczyną ostatniej fali przemocy. Jak podkreśla agencja Reuters Karaczi, gdzie mieszka 18 milionów ludzi, ma długą historię konfliktów etnicznych i religijnych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/175/t134831.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zaatakujemy;usa;w;brytanie;i;francje,238,0,861166.html) "Zaatakujemy USA, W. Brytanię i Francję" Blisko powiązani z Al-Kaidą pakistańscy talibowie zagrozili, że będą się mścić w odwecie za śmierć Osamy bin Ladena.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t148584.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pakistanski;arsenal;nuklearny;zagrozony,83,0,861011.html) Pakistański arsenał nuklearny zagrożony? Tamtejszy fizyk jądrowy stawia pod znakiem zapytania deklaracje szefów armii, że arsenał nie wpadnie w ręce terrorystów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/75/t148555.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pakistan;rebelianci;zabili;10;policjantow,14,0,860686.html) Pakistan: Rebelianci zabili 10 policjantów Do ataku doszło w północno-zachodnim Pakistanie. W trakcie kilkugodzinnej potyczki w powietrze wysadziło się dwóch samobójców, zabijając co najmniej 10 funkcjonariuszy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)