Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska po stronie Gruzji w sporze z Rosją

0
Podziel się:

Delegacja, wysłana przez Lecha Kaczyńskiego do Gruzji, poparła integralność terytorialną tego kraju.

Polska po stronie Gruzji w sporze z Rosją
(EPA/PAP)

Specjalna delegacja, wysłana przezLecha Kaczyńskiegodo Gruzji, poparła integralność terytorialną tego kraju. Delegacja spotkała się w Tbilisi z prezydentem Gruzji Micheilem Saakaszwilim (na zdjęciu), przewodniczącą parlamentu Nino Burdżanadze i z ministrem spraw zagranicznych Dawidem Bakradze.

Integralność terytorialną i suwerenność Gruzji zakwestionowała Rosja. Przed trzema dniami prezydent Władimir Putin zalecił rządowi ustanowienie ściślejszych kontaktów z Północną Osetią i Abchazją - separatystycznymi republikami na terenie Gruzji.

Jeden z członków polskiej delegacji, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Michał Kamiński, powiedział TV Info, że jest to wyjątkowa sytuacja w stosunkach międzynarodowych. Może ona mieć bardzo poważne skutki nie tylko w rejonie Kaukazu, ale na całym obszarze postradzieckim. Kamiński podkreślił, że cały świat zajmuje zdecydowane stanowisko popierające Gruzję. Dodał, że Tbilisi oczekuje od Polski podnoszenia tej kwestii na forach międzynarodowych.

Michał Kamiński powiedział, że tak w interesie Polski, jak i Gruzji, leżą dobre stosunki z Rosją. Nie są one jednak wartością samą w sobie. Musimy dbać o to, by nie dopuścić do powrotu sytuacji, w której imperialistyczne mocarstwa będą mogły zmieniać granice sąsiadujących krajów - podkreślił Kamiński. Prezydencki minister dodał, że Polska, broniąc takich wartości, jak prawa człowieka czy dążenie do pokoju, umacnia swoją pozycję w świecie.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)