Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
więzienia cia w polsce
27.03.2012 11:16

Polskie więzienia CIA. SLD się broni

Wraca sprawa nielegalnych więzień obcego wywiadu w naszym kraju. SLD czuje się oskarżone.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

- _ W tej sprawie głos powinna zabrać prokuratura _ - mówi *rzecznik SLD Dariusz Joński.* Zdaniem polityka, dzisiejsze informacje _ Gazety Wyborczej _ o polskich więzieniach CIA to nic innego, jak atak na SLD.

- _ Bezpardonowy atak na Sojusz Lewicy Demokratycznej Leszka Millera. Myślę, że z kierunku Ruchu Palikota i Platformy Obywatelskiej. Janusz Palikot słynął z tego, że potrafił odciągać uwagę od problemów PO. Teraz robi to dla swojego ugrupowania _ - mówi rzecznik SLD.

Według posła SLD Stanisława Wziątka, doniesienia prasowe nie świadczą o tym, że więzienia CIA w Polsce istniały. - _ Prokuratura nie stwierdza jednoznacznie, czy były te więzienia czy nie. O tym może przesądzić dopiero wyrok sądowy. Nie może być to stwierdzenie anonimowej osoby z prokuratury _- mówi poseł.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/213/m206293.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wiezienia;cia;w;polsce;byly;szef;wywiadu;z;zarzutami,170,0,1054634.html) *Są zarzuty w sprawie polskich więzień CIA * Polak będzie odpierał oskarżenia o _ bezprawne pozbawienie wolności i stosowanie kar cielesnych wobec jeńców wojennych _. Telewizyjna _ Panorama _ i _ Gazeta Wyborcza _ dowiedziały się, że Siemiątkowski otrzymał zarzuty przekroczenia uprawnień oraz naruszenia prawa międzynarodowego poprzez _ bezprawne pozbawienie wolności _ i _ stosowanie kar cielesnych _ wobec jeńców wojennych.

Według gazety, warszawska prokuratura postawiła zarzuty byłemu szefowi wywiadu 10 stycznia, ale nie podała tego publicznie, bowiem sprawa jest ściśle tajna. Według _ Panoramy _ i _ Gazety Wyborczej _, postawienie zarzutów Siemiątkowskiemu i jego zastępcy było możliwe dopiero po otrzymaniu przez prokuraturę pod koniec ubiegłego roku pełnej dokumentacji współpracy Agencji Wywiadu z CIA w pierwszym okresie wojny z terroryzmem. Wśród dokumentów były szczegóły organizacji podlegającego Amerykanom ośrodka na terenie szkoły wywiadu w Starych Kiejkutach na Mazurach.

W materiałach podopieczni Amerykanów nie nazywani są więźniami tylko _ pasażerami _. Zdaniem informatora _ Gazety Wyborczej _, rola Polaków ograniczyła się do udostępnienia lotniska w Szymanach i miejsca w Starych Kiejkutach. Nie mieli natomiast wstępu do willi, w której przetrzymywano więźniów.

Czytaj więcej o sprawie polskich więzień CIA
[ ( http://static1.money.pl/i/h/213/t206293.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wiezienia;cia;w;polsce;byly;szef;wywiadu;z;zarzutami,170,0,1054634.html) Są zarzuty w sprawie polskich więzień CIA Polak będzie odpierał oskarżenia o _ bezprawne pozbawienie wolności i stosowanie kar cielesnych wobec jeńców wojennych _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t109630.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/powinni;nas;informowac;o;sprawie;wiezien;cia,190,0,1054654.html) Afera z więzieniem CIA. Pierwsza dymisja? Byłemu szefowi Agencji Wywiadu Zbigniewowi Siemiątkowskiemu postawiono zarzuty w sprawie przetrzymywania w Polsce więźniów CIA
Tagi: więzienia cia w polsce, sld, siemiątkowski, cia, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz