Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pomoc dla ludności Filipin. Apel papieża

0
Podziel się

Franciszek powiedział, że niesienie pomocy ofiarom żywiołu to prawdziwa batalia o życie. Wezwał też o położenie kresu przemocy w Syrii.

Pomoc dla ludności Filipin. Apel papieża
(CPP / Polaris/East News)
bErjZJUB

Franciszek powiedział, że niesienie pomocy ofiarom żywiołu to _ prawdziwa batalia o życie _. Wezwał też o położenie kresu przemocy w Syrii.

Podczas audiencji generalnej w Watykanie z udziałem kilkudziesięciu tysięcy osób papież mówił o poniedziałkowym ataku moździerzowym na szkołę w chrześcijańskiej dzielnicy stolicy Syrii: _ Z wielkim smutkiem dowiedziałem się, że dwa dni temu w Damaszku atak moździerzowy zabił kilkoro dzieci, które wracały ze szkoły, a także kierowcę autobusu. Inne dzieci zostały ranne _.

_ Proszę, módlmy się żarliwie, by nie dochodziło nigdy do takich tragedii _ - apelował Franciszek. Następnie dodał: _ W tych dniach modlimy się i łączymy siły, by pomóc naszym braciom i siostrom na Filipinach, dotkniętych tajfunem. To są prawdziwe bitwy, które należy prowadzić, o życie, a nigdy o śmierć _.

bErjZJUD

W katechezie papież powiedział wiernym, że spowiedź to nie _ pobyt w sali tortur, ale uroczystość , w trakcie której świętuje się dzień chrztu. Chrzest - przypomniał - to dowód tożsamości chrześcijanina, jego akt urodzenia, akt narodzin w Kościele _. _ To drugie urodziny _ - stwierdził.

_ Wszyscy znacie datę swoich urodzin, świętujecie je, wszyscy je obchodzimy _ - podkreślił papież. Podobnie jak podczas kilku poprzednich audiencji generalnych zapytał wiernych: _ Kto z was pamięta datę swego chrztu? Proszę podnieść rękę! _.

_ Niewielu _ - skonstatował papież. Zachęcił uczestników audiencji, by po powrocie do domu sprawdzili, kiedy zostali ochrzczeni.

Zwracając się po włosku do Polaków Franciszek zwrócił uwagę na znaczenie sakramentów chrztu i pojednania: _ Przyjmując sakrament chrztu, zostaliśmy oczyszczeni z każdego grzechu i dostąpiliśmy udziału w sprawiedliwości wcielonego Syna Bożego. Jesteśmy zaproszeni do życia w sprawiedliwości i otrzymujemy łaskę Ducha Świętego, abyśmy mogli odpowiedzieć na to zaproszenie _.

bErjZJUJ

_ Jeśli jednak z powodu naszej słabości utracilibyśmy tę łaskę, mamy inne narzędzie oczyszczenia - sakrament pojednania. Przystępujmy do tego oczyszczającego źródła na drodze nawrócenia _ - dodał Franciszek.

Czytaj więcej w Money.pl

bErjZJVe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)