Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pontyfikat Franciszka. Doradca papieża: w Kurii Rzymskiej jest opozycja

0
Podziel się:

Kardynał Maradiaga, który jest jednym z najbliższych współpracowników papieża, podkreślił, że wyrażana przez niego chęć budowy nowego stylu działalności Kościoła napotyka trudności w samej Kurii Rzymskiej.

Pontyfikat Franciszka. Doradca papieża: w Kurii Rzymskiej jest opozycja
(CPP / Polaris/East News)
bESiQmqd

W Kurii Rzymskiej jest opozycja wobec papieża Franciszka- powiedział jego doradca, kardynał Oscar Rodriguez Maradiaga z Hondurasu. Wśród hierarchii są tacy, którzy nie chcą utraty przywilejów- przyznał koordynator 8-osobowej Rady Kardynałów.

Kardynał Maradiaga, który jest jednym z najbliższych i najbardziej zaufanych współpracowników papieża z Argentyny, podkreślił, że wyrażana przez niego chęć budowy nowego stylu działalności Kościoła napotyka trudności w samej Kurii Rzymskiej.

Purpurat z Hondurasu w wystąpieniu na Florydzie podczas spotkania z franciszkanami, cytowanym przez agencję Ansa, zwrócił uwagę na to, że ogromna popularność Franciszka sprawia, że wiele osób nawraca się. _ Ale z drugiej strony musimy być przygotowani na skrytą opozycję nie tylko wśród starszych przedstawicieli Kurii Rzymskiej, ale także ze strony tych, którzy nie chcą utracić swych przywilejów _ - oświadczył kardynał Maradiaga. Wraz z siedmioma kardynałami z całego świata pomaga on papieżowi w zarządzaniu Kościołem i przygotowaniu reformy instytucji Stolicy Apostolskiej.

bESiQmqf

Papieski doradca powiedział: _ Zaczyna się słyszeć takie wyrażenia: "Czego chce ten mały Argentyńczyk?" albo słowa bardzo znanego kardynała: "Popełniliśmy błąd" _. Ta druga opinia, przytoczona przez arcybiskupa Tegucigalpy, to aluzja do decyzji konklawe sprzed ponad roku o wyborze kardynała Jorge Mario Bergoglio.

W poniedziałek, 28 kwietnia, a więc dzień po kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII, w Watykanie po raz czwarty zbierze się na trzydniowym posiedzeniu Rada Kardynałów. Tematem dyskusji doradców papieża ma być reforma Kurii Rzymskiej, przede wszystkim reorganizacja kongregacji i rad. Ma ona polegać na połączeniu niektórych z nich i jasnym określeniu ich kompetencji.

Czytaj więcej w Money.pl

bESiQmqG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)