Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pontyfikat Franciszka. "Trzeba wyjść z duchowej martwicy serca"

0
Podziel się:

Papież podkreślił, że każdy człowiek ma strefy serca, które są martwe.
Jeśli kultywujemy je w sobie i nie chcemy, aby nasze serce powróciło do życia, stajemy się zdeprawowani - mówił Franciszek.

Pontyfikat Franciszka. "Trzeba wyjść z duchowej martwicy serca"
(CPP / Polaris/East News)
bFfJuTOZ

Wczoraj podczas wizyty w kolejnej rzymskiej parafii papież Franciszek apelował do wiernych, by wyszli z duchowej martwicy serca. Wszyscy jesteśmy grzesznikami, ale musimy uważać, by nie dać się zdeprawować - powiedział w kościele w dzielnicy Magliana.

Papież podkreślił, że każdy człowiek ma _ strefy serca _, które są martwe.

_ Jeśli kultywujemy je w sobie i nie chcemy, aby nasze serce powróciło do życia, stajemy się zdeprawowani, a nasza dusza zaczyna brzydko pachnieć. To zapach osoby, która jest przywiązana do grzechu _ - mówił Franciszek w improwizowanym kazaniu. _ Musimy wyjść z grobów naszych grzechów _ - wzywał.

bFfJuTPb

W trakcie prawie czterogodzinnej wizyty w parafii w peryferyjnej dzielnicy papież spotkał się z wychodzącymi z nałogu narkomanami i alkoholikami, a także z byłymi więźniami.

Zapytał ich: _ Jak myślicie, gdzie znajduje się Bóg, czy w Kościele? _. _ Nie. On jest w waszych słabościach _- podkreślił.

Parafianie wręczyli Franciszkowi - ku jego wyraźnemu zaskoczeniu - dużą czarną teczkę pełną listów do niego. Teczka przypomina tę, z jaką papież wchodził do samolotu, gdy w lipcu udawał się do Brazylii.

Proboszcz parafii wyjaśnił, że czarna papieska teczka stała się jednym z symboli tego pontyfikatu. _ Papieżowi życzymy długiego i owocnego pontyfikatu. Uznaliśmy, że teczka, którą teraz ma, może mu nie wystarczyć _ - tłumaczył ksiądz Renzo Chiesa.

bFfJuTPh

Czytaj więcej w Money.pl

bFfJuTPC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)