Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Porwali tankowiec, tym razem grecki

0
Podziel się:

Statek płynął z Kuwejtu do Stanów Zjednoczonych z ładunkiem 270 tysięcy ton ropy naftowej.

Porwali tankowiec, tym razem grecki
(eunavfor.eu)
bESNuPOt

Pływający pod grecką banderą supertankowiec Irene SL został uprowadzony u wybrzeży Omanu przez uzbrojonych napastników. Na pokładzie znajdowała się 25-osobowa załoga, poinformowało ministerstwo gospodarki morskiej Grecji.

Na zdjęciu porwany wcześniej MV Voc Daisy

Statek płynął z Kuwejtu do Stanów Zjednoczonych z ładunkiem około 270 tysięcy ton ropy naftowej. Został zaatakowany przez piratów około 360 kilometrów na wschód od Omanu.

bESNuPOv

Według greckiego ministerstwa gospodarki morskiej, w momencie ataku władze straciły kontakt z załogą, w skład której wchodziło siedmiu Greków, 17 Filipińczyków i Gruzin.

Irene SL to drugi tankowiec, który został zaatakowany w tym regionie w ciągu dwóch dni. We wtorek somalijscy piraci uprowadzili na Oceanie Indyjskim włoską jednostkę płynącą z Sudanu do Malezji. Według wstępnych danych nikt z 22-osobowej załogi tankowca Savina Caylyn nie ucierpiał w wyniku ataku, mimo że doszło do użycia broni palnej.

Jak poinformował we wtorek rzecznik misji antypirackich sił morskich UE, uprowadzona włoska jednostka zmierza w kierunku Somalii.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/204/t129996.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/marynarze;uratowani;los;kapitana;nieznany,155,0,762523.html) Marynarze uratowani, los kapitana nieznany Chodzi o załogę frachtowca Beluga Nomination, którego kapitanem był Polak.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/207/t95183.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/piraci;porwali;statek;z;27;marynarzami,215,0,746967.html) Piraci porwali statek z 27 marynarzami Algierski statek MV Blida płynął do Tanzanii. Został zaatakowany na Oceanie Indyjskim.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/225/t85985.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/hannibal;ii;porwany;ponad;30;osob;na;pokladzie,116,0,708980.html) Hannibal II porwany. Ponad 30 osób na pokładzie Piraci porwali statek pod banderą Panamy na Oceanie Indyjskim.
bESNuPOW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)