Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Porwanie samolotu w Chinach. Dwóch napastników nie żyje

0
Podziel się:

Zmarło dwóch mężczyzn, którzy 29 czerwca usiłowali porwać samolot forsując drzwi kokpitu i próbując zdetonować ładunki wybuchowe.

Porwanie samolotu w Chinach. Dwóch napastników nie żyje
(hisks/sxc.hu)
bESCowrp

Zmarło dwóch mężczyzn, którzy 29 czerwca usiłowali porwać samolot w Sinkiangu na północnym zachodzie Chin, forsując drzwi kokpitu i próbując zdetonować ładunki wybuchowe - poinformowały dzisiaj chińskie media państwowe.

Anglojęzyczna gazeta _ Global Times _ poinformowała, że dwóch podejrzanych zmarło w szpitalu z powodu ran odniesionych podczas obezwładniania przez pasażerów i załogę w czasie lotu. Dziennik nie podał, kiedy mężczyźni zmarli.

Według _ Global Times _ dwóch innych podejrzanych zostało odwiezionych do szpitala po tym jak się okaleczyli. Obecnie władze badają, w jaki sposób mężczyznom udało się przejść z ładunkami wybuchowymi przez bramki kontroli bezpieczeństwa. Mężczyźni w wieku 20-36 lat pochodzą z miasta Kaszgar w Regionie Autonomicznym Sinkiang-Ujgur, na północnym zachodzie Chin.

bESCowrr

Wcześniejsze doniesienia mówiły, że sześciu Ujgurów usiłowało w piątek uprowadzić samolot 10 minut po starcie z lotniska w Hotanie, na południu Sinkiangu, zamieszkanego głównie przez Ujgurów. Samolot linii Tianjin leciał do Urumczi, stolicy Sinkiangu. Po incydencie samolot zawrócił do Hotanu, gdzie sześciu porywaczy zostało zatrzymanych.

Według zagranicznych organizacji praw człowieka, incydent nie był próbą porwania maszyny, lecz kłótnią o miejsce podczas lotu. Jeszcze w dzień próby porwania potwierdził to Dilxat Raxit, rzecznik Światowego Kongresu Ujgurów, działającej na uchodźstwie ujgurskiej organizacji z siedzibą w Niemczech.

Muzułmańscy Ujgurzy stanowią ponad 40 proc. liczącej 21 mln ludności Sinkiangu. Są jednak większością na południu regionu. Wielu Ujgurów protestuje przeciwko ingerowaniu władz w ich kulturę i religię. W lipcu 2009 roku doszło do zamieszek między Ujgurami a Chińczykami w Urumczi. Według oficjalnych danych zginęło wtedy co najmniej 197 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Dramat w samolocie. Porywacze ranili załogę Załoga i pasażerowie samolotu chińskich linii lotniczych nie dopuścili do uprowadzenia maszyny - podała agencja Xinhua.
Samoloty nie poleciały, bo było za brudno Aż 155 połączeń trzeba było odwołać lub anulować.
W tym kraju nie da się utrzymać. Jest za drogo Podobne wnioski na temat drożyzny w Pekinie wynikają z indeksu cen towarów i usług konsumpcyjnych.
bESCowrS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)