Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Potężny tajfun Usagi atakuje Tajwan i Filipiny

0
Podziel się

Tajfun początkowo kierował się na północne rejony Filipin, gdzie uszkodził setki linii energetycznych i telefonicznych i spustoszył pola uprawne.

Potężny tajfun Usagi atakuje Tajwan i Filipiny
(PAP/EPA)
bEpGrIZN

Prędkość wiatru, któremu towarzyszą ulewy, dochodzi - według obserwatorium meteorologicznego w Hong Kongu - do 195 km/godz a w porywach nawet do 250 km/godz.

Tajfun początkowo kierował się na północne rejony Filipin, gdzie uszkodził setki linii energetycznych i telefonicznych i spustoszył pola uprawne. Na wyspie Luzon, najliczniej zamieszkałej z wysp Filipin, wystąpiły lokalne powodzie. Wiele dróg i mostów jest nieprzejezdnych z powodu zalania lub zasypania przez podmyte masy ziemi.

Na Tajwanie władze ewakuowały prawie 3 tys. osób. Wiele wiosek położonych w południowej części Tajwanu znalazło się pod wodą a ich mieszkańcy zostali ewakuowani przez wojsko. Ponad 45 tys. gospodarstw domowych pozostało bez prądu a część z nich również bez wody. Wystąpiły znaczne zakłócenia w komunikacji lotniczej i promowej. Tysiące biur, urzędów i szkół zostało zamkniętych.

bEpGrIZP
Zobacz także: Zobacz relację telewizji ITN:

Przewoźnik lotniczy Cathay Pacific zawiesił loty z i do Hong Kongu na 2 dni poczynając od niedzieli rano. Władze chińskich prowincji Guangdong, Fuji i Zhejiang zarządziły tzw. czerwony alarm. Ewakuowano ok. 4 tys. osób z terenów nadbrzeżnych a łodziom rybackim polecono schronienie się w portach.

Czytaj więcej w Money.pl
Oni też walczą z Chinami o prawo do wysp Pekin rości sobie pretensje do wysp na Morzu Południowochińskim. Filipińczycy obstają przy swoim.
Były chiński dygnitarz skazany na dożywocie Sąd w Jinanie w prowincji Shandong uznał byłego dygnitarza Komunistycznej Partii Chin Bo Xilaia za winnego wszystkich zarzucanych mu czynów.
bEpGrJaq
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)