Notowania

powódź
27.11.2009 08:20

Powódź w Arabii Saudyjskiej zalewa też Mekkę

W wyniku ulewnych deszczy zginęło 77 osób. 21 Saudyjczyków i 56 imigrantów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA /SAUDI PRESS AGENCY)

fot: PAP/EPA/SAUDI PRESS AGENCY[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/pielgrzymka;do;mekki;w;czasie;epidemii;grypy;a;h1n1,galeria,3120,0.html)Ulewne deszcze nawiedziły zachodnią Arabię Saudyjską. Największe straty odnotowano w portowym mieście Dżudda, gdzie spadło 7 cm deszczu, więcej niż średnio w ciągu całego roku. Powodzie wystąpiły jednak także w Mekce i Rabigh.

Wcześniejsze doniesienia mówiły o niespełna 50 zabitych. Wśród ofiar nie ma żadnego z około 3 mln uczestników dorocznej pielgrzymki do Mekki, która rozpoczęła się w środę - zapewnił rzecznik MSW gen. Mansur al-Turki.

Wśród ofiar jest 21 Saudyjczyków, oraz 56 imigrantów. Większość z nich utopiła się lub została pogrzebana w zawalonych budynkach, w szczególności w slumsach na przedmieściach Dżuddy, oddalonej od Mekki o około 60 km.

Dziś ulewy ustąpiły, jednak meteorolodzy spodziewają się nawrotu opadów, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa pielgrzymów.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: powódź, arabia, saudyjska, ofiary, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz