Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Powódź w Australii. Tysiące ludzi ewakuowanych

0
Podziel się:

Łącznie w Nowej Południowej Walii swoje domy w ostatnich dniach musiało opuścić już 13 tysięcy osób.

Powódź w Australii. Tysiące ludzi ewakuowanych
(Tatters:)/CC/Flickr)
bEKDtiwl

Około 9 tysięcy osób zostało ewakuowanych w nocy z australijskiego miasta Wagga Wagga w stanie Nowa Południowa Walia. Według oczekiwań jeszcze dzisiaj rzeka Murrumbidgee osiągnie najwyższy poziom od ponad 150 lat.

Łącznie w Nowej Południowej Walii w związku z kataklizmem swoje domy w ostatnich dniach musiało opuścić 13 tysięcy osób.

Nie jest pewne, czy 11-metrowy wał przeciwpowodziowy wzniesiony w 46-tysięcznym Wagga Wagga okaże się wystarczający. Dziś po południu lokalnego czasu poziom wody ma osiągnąć 10,9 metra. Ostatnio tak wysoki poziom odnotowano w 1853 roku. Rekord z kolei padł w 1844 roku, gdy poziom wody w rzece Murrumbidgee wynosił 10,97 m.

bEKDtiwn

Australia pod wodą. Zobacz film:

Oprócz stanu Nowa Południowa Walia powodzie wywołane silnymi opadami deszczu nawiedziły też stany Wiktoria i Queensland. W Queensland nieprzejezdne są niektóre drogi.

Od weekendu w wyniku powodzi zginęły dwie osoby, gdy woda porwała ich samochody. W zeszłym roku w Queensland powodzie doprowadziły do śmierci ok. 30 osób.

Więcej o powodziach czytaj w Money.pl
Pół miliona ludzi uciekło przed powodzią Władze Chin zmobilizowały wojsko do walki ze skutkami powodzi, które nawiedziły centralne i południowe prowincje.
Stracili 17 mld złotych przez kataklizmy Wartość szkód po powodziach i cyklonie w Australii na przełomie tego i zeszłego roku przekroczyła 6 miliardów dolarów australijskich, czyli ponad 17 miliardów złotych.
200 mm w 24 godz. Australia w strachu Stan Queensland nie podniósł się jeszcze ze strat wyrządzonych przez huragan Yasi.
bEKDtiwO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)