Notowania

pożar
17.07.2012 11:46

Pożar wieżowca w Stambule. Setki ewakuowanych

W 42-piętrowym luksusowym wieżowcu w centrum Stambułu wybuchł dzisiaj pożar.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*W 42-piętrowym luksusowym wieżowcu w centrum Stambułu wybuchł dzisiaj pożar, ale dzięki szybkiej interwencji strażaków ogień został opanowany. *

Ewakuowano setki osób. Według przedstawicieli władz nikomu nic się nie stało - podały lokalne media. Nad 152-metrowym Polat Tower Residence unoszą się kłęby czarnego dymu.

Z wieżowca, pobliskiej stacji benzynowej i innych budynków w pobliżu dzielnicy biznesowej Stambułu ewakuowano setki osób. Zablokowano też kilka ulic w okolicy. Na zdjęciach pokazywanych przez państwową telewizję TRT widać palącą się izolację zewnętrznej ściany budynku.

Według Mustafy Sarigula, burmistrza dzielnicy Sisli, w której znajduje się wieżowiec, wewnętrzna część budynku nie została naruszona. _ - Automatycznie uruchomił się system gaszenia pożaru. W przeciwnym razie mogłaby nam grozić wielka tragedia _ - powiedział Sarigul.

Gubernator Stambułu Huseyin Avni Mutlu powiedział, że wstępna kontrola wykazała, że powodem pożaru była usterka w części, w której znajdują się klimatyzatory. W wieżowcu mieszczą się mieszkania i biura. Budynek znajduje się w europejskiej części największego tureckiego miasta.

Czytaj więcej w Money.pl
Dramatu na placu budowy. Jest wiele ofiar Pożar wybuchł w dużym namiocie, który był kwaterą dla robotników. Namiot całkowicie spłonął. Płomienie strawiły też sąsiedni namiot, ale nie wiadomo, czy byli w nim ludzie.
Groźne pożary w Turcji. Tysiące ludzi ucieka Silny wiatr rozprzestrzenia płomienie w głąb kraju.
Pożar w Lubaniu: spalone dwa magazyny i hala Strażakom udało się opanować pożar wczoraj w późnych godzinach nocnych. Obecnie nie ma już zagrożenia rozprzestrzenienia się ognia.
Tagi: pożar, turcja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz