Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Poznań - UAM oraz UEP podpisały porozumienie ws. wspólnego kierunku studiów

0
Podziel się

Oferta kierunków proponowanych przez UAM oraz Uniwersytet Ekonomiczny coraz szersza. Rektorzy obu uczelni podpisali dziś porozumienie w sprawie prowadzenia wspólnego kierunku prawno-ekonomicznego.

Poznań - UAM oraz UEP podpisały porozumienie ws. wspólnego kierunku studiów
bEhShwjp

Pięć lat potrwa studiowanie na nowym kierunku prowadzonym wspólnie przez dwa największe w Poznaniu uniwersytety. Studia jednolite magisterskie na kierunku prawno-ekonomicznym poprowadzą Wydział Prawa i Administracji UAM oraz Wydział Ekonomii UEP. Absolwenci studiów prawno-ekonomicznych przygotowani będą do pracy m.in. w kancelariach radcowskich, organizacjach, instytucjach – na stanowiskach operacyjnych, analitycznych i menadżerskich. Zatrudnienia będą mogli poszukiwać w przedsiębiorstwach zarówno sektora publicznego, jak i prywatnego. - Dzisiejsze porozumienie jest początkiem starań, jakie obie Uczelnie podejmą, aby w przyszłości móc wyposażyć studentów we wszechstronną wiedzę o ekonomiczno-prawnych aspektach funkcjonowania gospodarki rynkowej czy przygotować przyszłych absolwentów do opracowywania i realizowania działań gospodarczych z uwzględnieniem ich wymiaru ekonomicznego i prawnego – informuje Agnieszka Kurka z biura prasowego UAM. Studia prawno-ekonomiczne to nie jedyne nowości, jakie zaserwuje UAM
kandydatom. Uczelnia planuje również powołanie m.in. filologii portugalskiej, biofizyki nanobiomedycznej, geoekologii, religioznawstwa. Wspólnie z Uniwersytetem Ekonomicznym przygotowuje także dwuletnie studia stacjonarne drugiego stopnia na kierunku ekonofizyka. Czytaj także: Edukacja - Nowe kierunki na UAM Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera! Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się! Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm. Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

bEhShwjS
wiadomości
KOMENTARZE
(0)