Notowania

korupcja w rumunii
10.06.2013 22:23

Premier Rumunii obiecuje zdecydowaną walkę z korupcją

Premier powiedział, że po kryzysie politycznym, społecznym i gospodarczym w Rumunii panuje obecnie stabilna sytuacja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/Photoshot/REPORTER)

Rumuński premier Victor Ponta zapewnił dziś Niemcy i inne kraje Unii Europejskiej, że Rumunia będzie zdecydowanie zwalczać korupcję i działać na rzecz umocnienia praworządności. Ponta spotkał się w Berlinie z kanclerz Angelą Merkel.

Premier powiedział, że po kryzysie politycznym, społecznym i gospodarczym w Rumunii panuje obecnie stabilna sytuacja. Podkreślił, że stabilna i silna Rumunia może być dla Niemiec i innych krajów Unii ważnym partnerem na wschodniej granicy UE. Ponta zapowiedział ponadto, że jego kraj zrobi wszystko, by zapewnić korzystne warunki dla bezpiecznych inwestycji zagranicznych.

Merkel opowiedziała się za rozbudową stosunków gospodarczych z Rumunią. _ W tej dziedzinie można zrobić więcej _ - zauważyła. Warunkiem wsparcia Bukaresztu przez Niemcy jest jednak praworządność, stabilizacja oraz przejrzystość działań podejmowanych przez władze - oświadczyła kanclerz.

Rumunia była w przeszłości wielokrotnie krytykowana za korupcję oraz nadużywanie władzy i jest wciąż obiektem uważnej obserwacji ze strony Brukseli.

Czytaj więcej w Money.pl
"Tymi krajami w Unii nie da się rządzić" Jego niepokój wzbudza przede wszystkim sytuacja we Francji, Bułgarii, Rumunii i Włoszech. Niemców oskarżył o obłudę.
Premier Chin ostrzega w Berlinie. Przed czym? Chiński premier ostrzegł, że konflikt handlowy i karne cła dotknęłyby nie tylko przemysł i konsumentów w jego kraju, lecz także w Unii Europejskiej.
Uwolniono premiera Rumunii. "Jestem rad" Były premier Rumunii Adrian Nastase, który w lipcu 2012 r. został skazany na dwa lata więzienia za korupcję, został wypuszczony na wolność na mocy decyzji Wysokiego Trybunału w Bukareszcie.
Tagi: korupcja w rumunii, rumunia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz