Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jarosław Junko
|

Premier Ukrainy uprawia awanturnictwo

0
Podziel się:

Prezydent Wiktor Juszczenko ostro krytykuje politykę energetyczną Julii Tymoszenko.

Premier Ukrainy uprawia awanturnictwo
(EPA/PAP)

Prezydent Wiktor Juszczenko ostro krytykuje politykę Julii Tymoszenko. Jak mówi, jest już zmęczony polityką awantur i intryg, uprawianą przez panią premier.

Juszczenko odniósł się w ten sposób do otwartego listu Tymoszenko z czwartku, w którym odrzuciła ona część porozumienia gazowego, zawartego przez szefa państwa ukraińskiego z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w lutym w Moskwie. - _ Nie jestem zwolennikiem korespondencyjnych stosunków między prezydentem i premierem _ - skomentował prezydent Ukrainy.

Juszczenko przypomina, że ustalenia w sferze gazowej, zawarte przez niego z Putinem, nie wywoływały żadnego sprzeciwu ani ze strony rządu w Kijowie, ani rządu Rosji: - _ Tymoszenko jako pierwsza pogratulowała mi zwycięstwa _ - przypomniał.

Tymoszenko napisała w czwartek w liście otwartym do Juszczenki, że jej rząd nie może zaakceptować warunków porozumienia zawartego 12 lutego w sprawie dostaw gazu dla Ukrainy: ceny 315,6 dol. za tysiąc metrów sześciennych surowca wyznaczonej na pierwszy kwartał bieżącego roku, zastąpienia jednego pośrednika innym, aby sprzedawać gaz na Ukrainie oraz"uniemożliwienia ukraińskiemu Naftohazowi dystrybucji gazu.

- _ Wprowadzenie w życie tych warunków pociągnie za sobą utrzymanie schematów korupcyjnych, osłabi Naftohaz i będzie sprzeczne z interesem narodowym Ukrainy _ - pisze Tymoszenko w liście opublikowanym na stronie internetowej rządu.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)