Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezydent jedzie do Gruzji

0
Podziel się:

Prezydent jako gość specjalny będzie uczestniczył w uroczystościach związanych z Dniem Niepodległością Gruzji.

Prezydent jedzie do Gruzji
(PAP/Paweł Kula)

Lech Kaczyńskiodwiedzi Tbilisi. Prezydent jako gość specjalny będzie uczestniczył w jutrzejszych uroczystościach związanych z Dniem Niepodległością Gruzji.

Mariusz Handzlik z Kancelarii Prezydenta poinformował, że prezydent wraz z małżonką weźmie udział w paradzie wojskowej oraz w uroczystym obiedzie wydanym na jego cześć przez prezydenta Saakaszwilego. W planie wizyty jest także wystąpienie Lecha Kaczyńskiego w gruzińskich mediach. Zdaniem Handzlika, wizyta w Tbilisi w Dniu Niepodległości pokazuje szczególną rolę jaką prezydent Kaczyński i polski rząd odegrali na arenie międzynarodowej wspierając Gruzję w konflikcie z Rosją.

Między Tbilisi a Moskwą od miesięcy panuje napięta atmosfera. Powodem konfliktu jest przede wszystkim ingerencja Rosji w sprawy separatystycznych gruzińskich republik Abchazji i Południowej Osetii. Sytuację w kraju dodatkowo komplikuje bojkot wyborów parlamentarnych przez gruzińską opozycję. Oponenci prezydenta zapowiedzieli masowe demonstracje, które mogą zakłócić obchody Dnia Niepodległości.

wiadmomości
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)